Suurpeal oli kolmandat aastat Pärispea poolsaare rohevahetus

1606
Suurpea rohevahetuse eestvedaja, külavanem TIINA PERMINOV jagas tomatitaimi.

Suurpea külavanem TIINA PERMINOV kutsus ümbruskonna rahvast pühapäeval Kaasiku tallu.

Möödunud pühapäeval kutsusid rohevahetuse silt ning sinimustvalgete sokkidega ja mütsiga suur riidenukk möödujaid Suurpea-Pärispea tee ääres Kaasiku tallu. Perenaine, Suurpea külavanem Tiina Perminov oli seal ritta seadnud lauad rohevahetajatele. Lisaks müügiletid kohalikele tootjatele.
Oli vahetajaid, aga ka kohalikke aiapidajaid, kes ostsid taimi. Rahvast käis Viinistult ja Vihasoost, Loksalt, Kolgakülast, Pärispealt, Turbuneemest. Kõige kaugem rohevahetaja tuli Muuga sadama külje alt.
Tiina Perminov jutustas, et esimene rohevahetus toimus külaplatsil, kuid koduaias on hubasem.
Ka tänavu pakkus ta tulijatele suupisteid. Külastajad said maitsta karulaugusaiu ja -pirukat, põldosja mahla ning tervislikku smuutit. Vesi kannudes olid maitsestatud tervislike taimelisanditega – nurmenukkude, võilillede ja piimanõgeste ning tillivartega.
Robert Rohtla Loksalt jutustas, et on oma marjatalu kaubaga Suurpea rohevahetuses kolmandat korda: „Esimesel korral käisime ise ka, teisel saatsime kauba, kolmandal oleme jälle ise. Rohevahetusest on siin kujunenud väike külalaat. Sellised külalaadad on meiesugustele kauplejatele väga head müügikohad. Kõnnu küla jõululaadal teenisime rohkem kui Kuusalu jõululaadal.“
Epp Külmsaar Viinistult kiitis: „Tehku seda ikka edasi. Soovisin paprikataimi ja sain. Meeldivad ka need erilised suupisted.“
Külavanema kutsel tutvustas Suurpea elanik Viiu Lumiste rohevahetusel oma kaht kogu – nööbi- ja pastapliiatsite kogu. Erinevaid nööpe oli kokku 3677, seda kogu sai paar kuud tagasi näha Loksa raamatukogus. Pastapliiatseid oli kaasa võetud 659. Kõige haruldasemateks peab koguja Estonia laevalt paar kuud enne põhjaminekut ostetud pastapliiatsit.
Tema lapselaps Grete-Geteli Võõsa Suurpealt müüs rohevahetusel isetehtud maiustusi. Ta rääkis, et teevad koos ema Hebeli Võõsaga torte ning magusaid ja soolaseid suupisteid, mida neilt tellivad pidupäevadeks ka teised.
Lidia Golubeva Loksalt osales Suurpea rohevahetusel endatehtud nukkudega. Ta hakkas nukke valmistama, kui haigestus ja pidi olema kodus. 11. juunil paneb ta nukud välja Loksa kultuurikeskuses.

Eelmine artikkelAIDI GERDE TUISK Kuusalu Rattaklubist on Eesti MV liider
Järgmine artikkelKuusalu Noortekeskuste juht lahkub ametist