Suletud ja nii jääb?

1498

Sõnumitooja ajakirjanikud on aastaid käinud jälgimas kohalike volikogude istungeid, et kajastada vastuvõetud otsuseid ja otsustamisele eelnenud arutelusid. Istungitel väljaöeldu on andnud uusi teemasid ja ideid, oleme toonud lugejateni mahlakaid kommentaare ja ettepanekuid – et informeerida valijaid sellest, kuidas rahvaesindajad töötavad, mida mõtlevad, kellega ja mille üle vaidlevad.
Kohalik volikogu on riigi kõrgema seadusandliku organi – riigikogu – väike mudel. Võetakse sõna, selgitatakse, lükatakse ümber. Nagu parlamendis ollakse sõnaosavad, nii ka kohalikus poliitikas.
Vaid üks esinduskogu on Ida-Harjus hoopis erinev ja see käib koos Loksal. Loksa linnavolikogu istungid saavad reeglina kiiresti läbi, sest diskussioone on vähe. Küsimusi on valdavalt esitanud üks opositsiooniesindaja. Keskerakonna volikoguliikmed on oma arvamuse välja öelnud või midagi teada tahtnud üliharva. Ka eelmisel nädalal toimunud istungil, kus arutati Põhja-Eesti piirkondliku haldusreformikomisjoni kirja, oli samamoodi. Loksa linna rahvaesindajad vaikivad. See on nende õigus ja valik.

Eelmine artikkelKehra valla nime poolt andis hääle 311 inimest
Järgmine artikkelRiigireform saab uue tõuke!