Avalik kiri volikogu esimees REIN HEINALE

702

Seda kirja ajendas mind kirjutama Sinu viimases linnalehes Loksa Elu avaldatud mõtisklus. Pean tõdema, et kahjuks ei olnud see esimene kord, kui Loksa linnavolikogu pikaajalise ja lugupeetud esimehena linnalehe veergudel isiklikke, halvustavaid ja isegi solvavaid mõtteid avaldad. Arvan, et ühele haritud inimesele sellised labased avaldused lihtsalt ei sobi. Aga Sa ei ole tavaline linnaelanik – oled Loksa linnavolikogu esimees. Oma käitumise ja sõnadega peaksid inimestele eeskujuks olema. 

Aga mida me Loksa Elust loeme – suur ja tähtis Loksa poliitik on endale ja oma erakonnale leidnud tõelise vaenlase – pensionärist endise matemaatikaõpetaja Ilmi Ternovskaja. Raske on vist olla volikogu esimees kui Sul on nii mõjuvõimsad vaenlased? Ja milles siis proua Ternovskaja Sinu arust süüdi on? Selles, et ta on avalikult välja öelnud seda, mida paljud loksalased linnavõimust arvavad?

Aga oleme ausad, proua Ternovskajal on ikka õigus ka. Mitte ühelgi linnal Eestis pole ühe elaniku kohta nii palju võlgu kui Loksa linnal. Ja mida me peale kõrgepalgaliste linnajuhtide selle eest saanud oleme? Peale võlgades linna ja eneseimetlust täis linnalehe Loksa Elu, mitte midagi! Ja kui linnas ongi midagi halba, siis kindlasti ei vastuta selle eest Keskerakond, kellel on volikogus 15st kohast 14. Ei takista teid teie ettevõtmistes ju mitte keegi – ei Ternovskaja, Kaarmann ega ka Ignahhin, Goginist rääkimata.    

Parim kaitse pidi olema rünnak. Kas kogenud poliitikuna üritadki nüüd lehes rünnata inimesi, et Sinu ja Keskerakonna saamatuselt ja tegematajätmistelt tähelepanu kõrvale juhtida? Sa võiks Loksa Elus tunduvalt rohkem kirjutada sellest, mida palgalise volikogu esimehena ning Loksa Spordi, Loksa Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse ja Loksa Sotsiaalkeskuse juhina oled linna jaoks teinud. Aga ju sellest pole midagi eriti kirjutada.

Eesmärgiga naeruvääristada ja alandada lehelugejate ees proua Ternovskajat, oled Sa tegelikult alandanud vaid iseennast ja oma poliitilisi kamraade ehk neid inimesi, kellega te koos selliseid laimulugusid kirjutate. Häbi peaks teil olema. Kurb on ainult see, et poole noorem inimene peab Sulle seda meelde tuletama.

Toimetuselt: Kirja on levitatud eesti- ja venekeelsena ka Loksa linna postkastidesse.

Eelmine artikkelKulli külas põles saun
Järgmine artikkelAvapidu tõi Kolga Rahva Majja palju külalisi