Soodla-kandi rahvas tähistas EV aastapäeva koos

2250

Anija valla Piibe maantee äärsete külade elanikud tähistasid 24. veebruaril riigi sünnipäeva üheskoos Raudoja kõrtsis.

Peole kutsutuid oli koos lastega ligi 70. Peokõne pidas Taavi Tamkivi. Ants Miidla ja Raimo Jõerand rääkisid Vabadussõja lahingutest Priskel, Raudojal ja Lahinguväljal. Laulis Älis Kropatšjov Härmakosust, mu­sit­seerisid pillimehed Soodlast.

„Uue traditsioonina otsustasime hakata väärtustama oma kogukonda sündivaid uusi inimesi ning kinkisime eelmise aasta lõpus ja selle aasta alguses sündinud viiele lapsele sildid oma toa uksele,“ rääkis peaeestvedaja, MTÜ Soodlast Kõrveni juht Kaisa Tamkivi.

Teise uue traditsioonina algatati piirkonna tubli inimese või seltskonna tunnustamine. Soodla poele kingiti tunnustuskiri.

Kaisa Tamkivi: „Meil on Soodla pood, kes aitab palju kaasa kogukonna toimimisele ja elukvaliteedi parandamisele. Sealt saab viieminutilise autosõidu järel leiva-piima, kuuleb külauudiseid, töötajad on abivalmid ja rõõmsad. Soodla pood viib eakamatele inimestele, kes ise poodi ei pääse, kord nädalas kauba koju.“

Raudoja kõrtsi kogunenud vaatasid suurelt ekraanilt president Toomas Hendrik Ilvese kõnet vabariigi aastapäeva pidulikul vastuvõtul ja kontserti. Naised olid Raudoja kõrtsi katnud suupistelaua, koos tantsiti ja lauldi, oli viktoriin. Peole eelnevatel nädalatel oli soovijail neljapäeva õhtutel võimalus õppida peotantse Anija mõisas. Juhendas Veera Rebane.

Eelmine artikkelVarastati kaubikust
Järgmine artikkelKehra gümnaasium elab uutes tingimustes tavapärast koolielu