Sõnumitooja on ilmunud 28 aastat

56

Ida-Harju nädalalehe Sõnumitooja esimene number tuli trükikojast 26. oktoobril 1994 – 28 aastat tagasi. Anija, Kuusalu, Loksa ja Raasiku valla ning Kehra ja Loksa linna volikogud otsustasid 1994. aasta esimeses pooles moodustada ASi Sõnumitooja, et hakata üheskoos välja andma ajalehte nimega Sõnumitooja. Ettevõte loodi sama aasta suvel, hiljem sai aktsiaseltsist osaühing.

Sõnumitooja loomise idee pakkus Kuusalu tookordne abivallavanem Madis Merivoo. Naaberomavalitsuste juhtidega pidas läbirääkimisi Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi. Ajalehe asutanud omavalitsuste juhid ja peamised eestvedajad olid siis veel Anija vallavanem Tõnis Väli ja vallavolikogu esimees Sirje Kuimet, Kehra linnapea Jüri Lillsoo ja linnavolikogu esimees Jaak Kalle, Kuusalu vallavolikogu esimees Tajo Kadajas, Loksa linnapea Andres Kaskla ja linnavolikogu esimees Rein Heina, Loksa vallavanem Vilma Kirsipuu ja vallavolikogu esimees Tõnu Reinvald, Raasiku vallavanem Toivo Veenre ja vallavolikogu esimees Ahto Altjõe. Seoses liitumistega ja ka poliitilistel põhjustel on Sõnumitooja omanikud nüüd aastaid Anija, Kuusalu ja Raasiku vald.

Suur tänu kõigile abilistele, keda on aastate jooksul olnud palju. Toimetus ootab endiselt infot ja vihjeid, et kajastadada lugejatele võimaikult mitmekülgselt Ida-Harjus toimuvat.

Eelmine artikkelHarjumaa emade-isade lauluvõistluse kaks võitjat on Raasiku vallast
Järgmine artikkelPre­si­dent ALAR KA­RIS lõu­na­tas Kuu­sa­lu Söö­gi­toas