Sõnumitooja on ilmunud 16 aastat

3003

Sügisel 16 aastat tagasi, 26. oktoobril 1994 tuli trükist Ida-Harju ajalehe Sõnumitooja esimene number. Huvitav, kui palju on kodusid, kus on alles meie esimene lehenumber? Esimesed aastakäigud olid trükitehniliselt kehvakesed. Aastatega kvaliteet paranes, Kohtla-Järve trükikoja asemel hakkasime lehte trükkima Tallinnas.

Kuueteistkümne aastaga on Sõnumitoojat ilmunud kokku 808 numbrit. Esialgu oli leht 4 küljega, kuid 5. lehenumber ilmus juba 8küljelisena ja sedasi on jäänud tänini.

Meie pikaaegsed lugejad vast mäletavad, aga tuletame meelde ka asutajad: Anija, Kuusalu, Loksa ja Raasiku vald ning Loksa ja Kehra linn. Praeguseks on omanikke kolm – Kuusalu ja Raasiku vald ning Loksa linn. Novembri alguseks on kokku lepitud notari vastuvõtuaeg, et vormistada Anija vald taas Sõnumitooja omanikuks ning lõpetada Loksa linna osalus.

Loetleme ka tookordsete vallavanemate nimed: Tõnis Väli, Urmas Kirtsi, Andres Allmägi, Toivo Veenre, Andres Kaskla ja Jüri Lillsoo. Nemad tulid kokku ja otsustasid hakata oma lehte tegema ning selgitasid plaani volikogudele. Enamik neist on kohalikus poliitikaelus tegevad ka praegu, Toivo Veenret pole enam.

Täname kõiki abilisi ning eelkõige vallamajade sekretäre, kes on me kuulutusi Kehras, Arukülas, Loksal vastu võtnud ja toimetusele edastanud: Ene Olesk, Ingrid Teino, Malle Rebenko, Esta Nurmsalu.

Ja loomulikult täname oma lugejaid. Sõnumitooja tellijaskond on olnud aastaid stabiilne, see on lehele suur tunnustus. Loodame väga, et sellesügisene hinnatõus on ületatav. Väikeses piirkonnas on professionaalse lehe väljaandmine väga kulukas ning vallavanemad tegid julge otsuse – meie lehe tellimishind on tõusnud.

Sõnumitooja on käesoleval aastal tegutsenud muutuste tuules. Kuni aasta alguseni kirjutasime lehte lugusid koos Külli Koppelmaaga, kes tuli toimetusse tööle 1996. aasta kevadel. Nüüd on ta lapsepuhkusel ning Sõnumitooja veergudel on Anija ja Raasiku piirkonna uudiseid edastanud uued autorid, kes veidi pikemat või üsna lühikest aega. Igaühel on lahkumiseks olnud oma põhjus, kuid enamik neist on ka tõdenud – taolise nädalalehe jaoks materjali kogumine ning lugude kirjutamine on osutunud arvatust töömahukamaks.

           
GERTRUD KALJUVEE

KRISTJAN ARUNURM

Sellest sügisest on Anija-Raasiku piirkond jagatud kaheks. Gertrud Kaljuvee kajastab Anija ning Kristjan Arunurm Raasiku vallas toimuvat.

Gertrud Kaljuvee on  Tallinnast, 2006. aastal lõpetas Mustamäe gümnaasiumi. Sel kevadel sai ta Tartu Ülikooli bakalaureuse kraadi riigiteadustes ning õpib praegu magistrantuuris ajalugu. Ta emapoolne suguvõsa juured on Kose lähedal. Ajakirjanduses ei ole Gertrud Kaljuvee varem töötanud. 

Kristjan Arunurm on ajakirjanikuna töötanud 15 aastat, valdavalt ajakirjades. Ta elab Tallinnas ning tõdeb, et maakonnalehes töötamine on täiesti uus kogemus. Ta kirjutab endiselt ka ajakirjadele ning juhib Kanal 2 „Kodusaadet”. Ka on ta läbi viinud mitmeid avalikke üritusi ning näitleb aastaid Salme kultuurikeskuse harrastusteatris. Kristjan Arunurm on pereisa, tal on kaks tütart. 2002. aastal lõpetas ta Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini eriala.

Eelmine artikkelAutopõleng
Järgmine artikkelHarjumaa Sümfooniaorkestri esimene kontsert oli Arukülas