Silvi Vraidi mälestuspink viidi Kehra kooli juurest ära

1759

Eelmise nädala keskel ehmusid Kehra gümnaaasiumi juures käinud inimesed – Silvi Vraidi mälestuspinki seal enam ei olnud.

Info pingi kadumisest levis Kehras kiiresti ning inimesed olid ärevuses, kas pink on varastatud. Anija vallavanem Arvi Karotam ütles Sõnumitoojale, et nii see õnneks pole, möödunud kolmapäeval viidi pink talvekorterisse.
„Meil on kokkulepe pingi puit­osa teinud puutöömeistri Matti Kattaiga, et pink saab värskenduse. See oli juba varem otsustatud, esialgu pidime pingi tema juurde viima  novembri alguses, kuid viisime möödunud kolmapäeval,“ rääkis vallavanem.
Ta lisas, et ühtlasi jääb pink nüüd ka talvekorterisse: „Säästame sellega pingi puitosasid ilmastiku mõjude eest. Peale selle on pink mõeldud istumiseks ja õues istutakse ikka soojal ajal, vaevalt keegi talvel seda soovib teha.“
Arvi Karotam tõi näitena, et ka Tallinna Lauluväljakul Gustav Ernesaksa kuju juures asuv laulev pink viiakse talveks lauluväljakult ära: „Nii peab see kauem vastu.“
Endise vilistlase, möödunud aastal surnud lauljatar Silvi Vraidi puidust mälestuspingi kavandi autor on Külli Kroon. Pingile on graveeritud laulu „Vana pildiraam“ noodirida, pingi otsas on septistatud noodivõti. Pink avati Kehra gümnaasiumi ees pidulikult tänavu 3. augustil. Sinna tuuakse see vallavanema kinnitusel taas tagasi varakevadel.

Eelmine artikkelKehra naised kudusid Ukraina võitlejatele sokke-kindaid
Järgmine artikkelINDREK LILLSOOLE, KADRI IDAVAINULE ja KAIE USTAVILE tervisenõukogu tunnustus