Selgusid Anija valla kauni kodu konkursi võitjad

2578
Vallavanem ARVI KAROTAM annab preemia üle ühiskondlike ja tootmishoonete hulgas võitnud Kehra Kodu esindajatele. Foto Tuuliki Rohtla

Laupäeval, 20. juunil toimunud Anija valla kodukandipäeval kuulutati välja valla kaunimad kodud, korter- ja ridaelamud ning ühiskondlikud objektid.

Anija  valla  tänavused  parimad  valiti välja neljas kategoorias: eramud ja aiamajad tiheasustuses, maakodud ja aiamajad hajaasustuses, korter- ja ridaelamud ning paarismajad ning ühiskondlikud, äri- ja tootmisobjektid.
Kauneid kodusid hindas žürii, mille esimees oli konkursi viieaastase vaheaja järel taasalgatanud vallavanem Arvi Karotam, vallavalitsuse keskkonnaspetsialist Evelin Kolbak, volikogu sotsiaal- ja kogukonnakomisjoni esimees Jüri Lillsoo, Kehra aiandusringi juhendaja Helve Vaarmann ning haljastusettevõtja  Hannes  Pikkel.
Evelin Kolbak rääkis, et konkursile esitati neljas kategoorias kokku 18 majapidamist või ühiskondlikku ja tootmishoonet, mõned neist pakkusid välja komisjoniliikmed ise. Hindamiskomisjon käis kõiki kodusid ja hooneid üle vaatamas. Hindamisel võeti arvesse 5 kriteeriumi: terviklik ruumimõju; kinnistu üldine heakord ja majapidamise jäätmekäitlus; haljastus; väikevormide, näiteks skulptuuride, piirete, väravate, lipuvarraste ja muu taolise kasutamine ja hooldatus; hoonete väljanägemine.
Igas kategoorias valiti välja kolm paremat. Esikoha võitjaid premeeriti 500 euro, seinaplaadi ja tänukirjaga, teiseks ja kolmandaks tulnuid tänukirjaga. Swedbank pani välja eriauhinna kõige kaunimale kodule.
Tiheasustuses asuvate eramute ja aiamajade arvestuses võitis perekond Lehistele kuuluv Tamme maja Anija külas. Ka Swedbanki eriauhind Anija valla kõige kaunimale kodule läks perekond Lehistele Anija külas. Auhinnapakis olid kaks pleedi, kaks rannarätikut, lauamäng ja vaagen. Teise koha sai perekond Pugi kodu Ülejõe külas ning kolmanda koha Hillar Salumäele ja perekond Saarestikule kuuluv kodu Kehras, Tuleviku tänav 13.
Maakodudest ja aiamajadest hajaasustuses kuulutati võitjaks perekond Vaarmannile kuuluv Salislepa kinnistu Rasivere külas. Teise koha sai perekond Ruusi Metsakuru kinnistu Pillapalus ning kolmanda koha perekond Vahula Pähklimetsa kinnistu Salumetsa külas.
Korter- ja ridaelamute ning paarismajade arvestuses sai esikoha korteriühistu Mööblimaja Ülejõe külast, teise koha vääriliseks arvati Anija 77 Anija külas ning kolmandaks korteriühistu Kose 13 Alaveres.
Ühiskondlikest, äri- ja tootmisobjektidest võitis ASile Hoolekandeteenused kuuluv Kehra Kodu. Teise koha sai Anijal asuv Pääsulinnu sugulinnufarm, mille omanik on AS HKSCAN Estonia ning kolmanda koha Kehras Tselluloosi tänav 4 asuv kogudus Ühendus Kristuses.

Eelmine artikkelKehra rahvamaja kollektiivid mängisid katkendeid „Kosjasõidust“
Järgmine artikkelOmavalitsusjuhid: Harjumaa pole pagulaste vastuvõtuks valmis