Saunja külla kerkib Mikumardi seiklusrada

8047
MART REIMANN ja KATRI-LIIS LEPIK Mikumardi teemapargi karussellil koos tütarde RUTE ja EREGA.

Internetis Youtube´is saab vaadata videot, kuidas sõidetakse Mikumardi teemaparki rajatud zipline´iga.

OÜ Reimann Retked juhi Mart Reimanni tütred, 6aastane Rute ja 4aastane Ere, on zipline´iga sõidu fännid – turvarakmed külge ning koos isa või ema Katri-Liisiga rippliini pidi mäest alla. Tüdrukud võiksid sedasi sõita mitmeid kordi, kui vaid vanematel oleks aega.
Pooleliolev teemapark on vahvaim mängukoht, kinnitavad nad.

Mart Reimann on koos vendade Margus ja Mihkel Reimanniga olnud OÜ Mikumardi juhatuse liige sellest ajast, kui nende isa Jaan Reimann otsustas Kuusalu vallas Saunja külas asuva Mikumardi talu tootmis­osa anda poegadele. Lisaks põllumajanduslikule tootmisele on OÜ Mikumardi hakanud rajama maaelu tutvustavat teemaparki.

OÜle Mikumardi kuuluvas laudas on 105 lüpsilehma ja noorkari. Ligi 500 hektaril põllumaal toodetakse loomadele sööta, vilja kasvatatakse ka müügiks. Enamik maid on renditud ümbruskonna maaomanikelt, perel endal on 150 hektarit.

Kuusalu vallavolikogu liige ja Tallinna Ülikooli rekreatsiooniteaduste osakonna õppejõud Mart Reimann: „Kui võeti vastu perekondlik otsus, et kõik kolm poega saavad kaasatud talu arendamise protsessi, mõtlesin, et teen seda omamoodi, vastavalt enda haridusele ja kogemustele – saaks pidada lehmi ja toota piima ning samal ajal näidata seda turistidele.“

Ta jutustab, kuidas teemapark hakkab tulevikus tegevusi pakkuma nii lastele kui ka täiskasvanutele. Lastele mõeldud temaatilise ja hariva seiklusraja ning -väljaku jaoks on rajatud karusell ja kiik, tulevad mitmesugused mängud nagu tasakaaluharjutused piimanõude peal ja heinaredelitel, võimalus näha taluloomi, proovida lehmalüpsi. Uurida saaks vana linttraktorit ning demonstreeritakse maaharimist hobusega. Tutvustatakse ka, missugust tehnikat kasutatakse põldudel ja laudas nüüd.

Praegusele 200meetrisele zipline´ile ehk niiöelda ahviraudteele, mis kulgeb üle tiigi, on kavas ehitada jätkuna teine liin. Selle maandumisplats oleks küünis, otse heintes. Kokku oleks siis liine 270 meetrit.

Et teemapark kujundada ajaveetmiskohaks ka täiskasvanutele, on olemas indiaanisaun, püstkoda ja valminud vabaõhulava. Rajatud on sillad ja kunstmäed, radade äärde üles seatud poolteist kilomeetrit valgustust. Kavas on ehitada veel rehetare-stiilis seminarikeskus ning võimaldada majutust.

Mart Reimann kirjeldab, et lastepaketid oleksid odavamad, Mikumardi teemaparki oodatakse klassiekskursioone ja vanemaid lasteaialapsi. Eesti maaelu saaks tutvustada ka välisturistidele ning võimaldada firmadele-seltskondadele korraldada konverentse-kokkutulekuid.

„Seiklusparke on Eestis mitmesuguseid, kuid tegevusvõimalused on enamasti ühetaolised ja hakkavad end turistide jaoks ammendama. Meilt saab lisaväärtust, olla eheda maaelu sees ning maatöid ise järele proovida. Teemapark ei hakka lahti olema iga päev. Meile tuleb eelnevalt registreerida, sest oleme kõik seotud ka muude ettevõtmistega,“ selgitab ta.

Esialgu on kõik veel poolik, rohkem oma pere ja sõprade kasutada. Esimene kutsetega avaüritus toimus mullu suve lõpus, kui vastvalminud vabaõhulaval esitati lühinäidend Kuusalu kolhoosi õitsengust. Tegelased olid maha kirjutatud elust enesest. Mart Reimann mängis oma isa Jaani, kolhoosi endist peaagronoomi. Jüri Rebane oli kolhoosiesimees Arnold Vungi rollis, Joonas Pürg kehastas enda isa, traktorist Peeter Pürgi, ning Enn Kirsman ajakirjanikku, kes läks eesrindlikust traktoristist lehe esikaanelugu tegema.

OÜ Mikumardi on saanud teemapargi väljaehitamiseks toetusraha Euroopa Liidu fondidest. Leader-programmist on eraldatud 31 700 eurot elamus­atraktsioonide tarvis, ka püsiekspositsiooniks Mikumardi talu ajaloost ja kaminaruumi jaoks. PRIA andis meetmest 3.1 maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise investeeringutoetusena 100 000 eurot teemapargi I etapi ehitamiseks.

Mart Reimann, kes oma perega elab teemapargi lähedale rajatud Katsimatsi talus, ütleb, et septembris tahab korraldada tutvustava ürituse reisikorraldajatele. Teemapark peaks tööle hakkama tuleval aastal.

Eelmine artikkelKiiu alevikust varastati liiklusloendur
Järgmine artikkelValdadesse jõudsid rekordkogused Euroopa Liidu toiduabi