Rummu raba kadumine

564

Käes on looduskaitsekuu, saabuv pühapäev on Euroopa kaitsealade päev. Seekord on lehes lugusid loodusest ja loodusmatkadest, pikk loetelu kaitsealade päeva üritustest. Avaldame samas ka loo, kuidas Kuusalust Tallinna pool asuvat Rummu raba suure tõenäosusega varsti pole – hoolimata ümbruskonna rahva katsetest turbatootmist takistada. Kuigi 30 aasta pärast tuleks rabamaastik taastada, on see praeguste elanike jaoks kauge tulevik.

Tootsi Turba juht ütles Sõnumitoojale, et vanadel turbaaladel on hakatud tootma seni kasutamata jäänud turvast, mis on hästi lagunenud ja tume, Rummu rabast saab kerget kasvuturvast, mida kasutatakse aianduses. Tootmisega pole Rummus alustatud, sest ettevõte tahab selgust ja kohalikega hästi läbi saada.

Kui täiendavaid uuringuid ei tule ja ettevõte saab keskkonnaloa, alustatakse tänavu ettevalmistustöödega – tolmuvaba uue tee rajamise ja kraavide puhastamisega.
Kuusalu valla keskkonnakomisjon arutab sel nädalal taas Rummu turbaraba teemat. Kuidas keskkonnaluba edasi menetletakse, selgub lähiajal.

Eelmine artikkelAas­taid kest­nud Rum­mu tur­ba­sõ­da on jõud­nud järg­mi­se vaid­lu­se­ni
Järgmine artikkelALEK­SAN­DER TÕ­NIS­SO­NI va­ha­ku­ju jõu­dis Keh­ras­se