Rohkem hoolivust ja mõistmist liikluses

741

Suvi on täies hoos, lasteaiad on oma uksed puhkusteks sulgenud ja väikelapsi on näha nii tänavatel kui hoovides üksi ilma järelvalveta mängimas või tänaval üksi liiklemas.

Just väikelaste järelvalveta jätmine on ajendanud meelde tuletama ohtusid, mis meie lapsi tänavatel varitsevad.

10aastane laps üksi rattaga liikluses ei saa end turvaliselt tunda, sest liikluskultuur ei anna meile paraku seda kindlust. Kui täiskasvanud ja kogenud liikleja suudab ohtu hinnata, siis lapse liiklusküpsus on alles välja arenemata. Peame lapsi kaitsma ja lapsevanema kohus on tagada nende turvalisus.

Õpetage oma lapsi juba varakult aru saama, kuidas tekivad ohtlikud olukorrad, õpetage valima ohutu mängupaik, kasutama turvalisemaid marsruute ning tehke selgeks alad, kus nad tohivad ringi liikuda.

Kindlasti peaks laste mängimiskoht olema liiklusest eraldatud ning nende tegemistel tuleb alati silm peal hoida. Laps on vanemate peegel –  see tähendab, et oleme ka ise oma tegudes lastele heaks eeskujuks.

Rattakiivri kandmine säästab traumadest
See, et paljud alla 16aastased noored ei kanna rattaga sõites kiivrit, on väga murettekitav.

Vestelnud Raasiku valla elanikega, olen täheldanud, et kiivri kandmise vajalikkus ei ole päris paljudele selge. Tihti ei tajuta ohtu: paljude arvates on jalgrattaga sõitmine näiteks maja hoovis või külateedel ohutu.

Kiivrit ei pea kandma mitte selle pärast, et liiklusseadus seda nõuab, vaid ennekõike seetõttu, et see oluline vahend aitab õnnetuse korral pääseda suurematest peatraumadest.

Varsti algab uus kooliaasta ja loodan, et kõik meie lapsed, kes lähevad lasteaeda või kooli, sinna tervelt ja ohutult ka jõuavad.

Alati on võimalus pöörduda Raasiku valla piirkonnapolitseiniku poole oma murede ja küsimustega, et koostöös lapsevanemate, lasteaia ja kooliga õpetada lapsi turvaliselt liikuma. Turvalist liiklemist!

Eelmine artikkelSoodla külast leiti miin
Järgmine artikkelPõrgupõhja pere õpetas kodukulusid vähendama