RASMUS MERIVOO teeb Kuusalu noorte näitlejatega uut teleseriaali

3292

Septembris Kanal 2s eetrisse jõudva 12-osalise sarja „Süvahavva“ peamine võttekoht on Ambla alevik.

Seriaal kujutab linnaperet, kes pärib talu ja kolib maale elama. Hakkavad toimuma mitmesugused imelikud sündmused. Missugused sündmused, seda ei soovi võttegrupp enne sarja eetrisseminekut avaldada.

Režissöör Rasmus Merivoo tunnistab, et esialgu kavandas põhilisemaks võttekohaks oma kodualevikku, Kuusalut. Kuid siis selgus, et mitu võtete jaoks olulist hoonet läksid Kuusalus selleks suveks remonti – soojustama asuti rahvamaja ja tervisekeskust. Segama oleks hakanud ka asjaolu, et seoses ÜVK ehitusega toimuvad kogu alevikus kaevetööd.

Seriaali kunstnikud leidsid asemele Ambla aleviku. Režissööri sõnul sobib see ideaalselt, on selline kodune ja heas mõttes vanaaegne, uusi euroehitusi pole sinna kerkinud.

„Nüüd mõtlen tagantjärele, ehk oli isegi hea, et me ei jäänud Kuusallu. Muidu oleksin võibolla saanud riielda, et võtted segavad kohalikku elu. Oleme Ambla inimeste igapäevatoimetusi üsnagi palju häirinud. Kui on võtted, palume vaikust, ka autod ei tohi siis sõita ega muruniidukid töötada. Panime päeval seoses filmimisega poeesise kinni, inimesed poodi ei pääsenud,“ räägib Rasmus Merivoo.

Esimesed võtted olid siiski Kuusalu vallas – Muuksi bussipeatuse juures, Tsitre pargis ja Turje keldris. Võib-olla tullakse filmima ka Tülivere tamme.

Rasmus Merivoo on kaasanud võtetele võimalikult palju Kuusalu inimesi. Perepoja osatäitja leidmiseks korraldas kevadel Kuusalus 12aastaste noormeeste seas castingu ehk prooviesinemise. Perepoeg Arnot valiti mängima Kuusalu keskkooli 6. klassi õpilane Toomas Parra. Tema sõbral Jürgen Lembergil on sarjas mitu osa, täpsemat infot nende kohta praegu ei anta, et vaatajatele pakkuda üllatusi.

Kuusalu koolis tänavu kevadel etendunud „Odüsseuse“ muusikali tegelastest kutsus Rasmus Merivoo uude teleseriaali Kristiina Rebase, kes sai peretütre sõbranna Sireti rolli, ning Gert Urbi, kes mängib kohalikku maanoort DJ Lennartit.

Kaasa teevad ka Kuusalu vallas elavad professionaalsed näitlejad: politseikomissari mängib Paul Laasik Kolgakülast, olulised rollid on Mari Lillel ja Tõnu Tammel Andineemest, Mari-Liis Lillel Pärispealt.

Seriaali produtsendid on Ken Saan ja Pärispealt Ivo Uukkivi. Peaosades on Katariina Unt ja Aarne Mägi, teistes tähtsates osades Uku Uusberg, Hendrik Toompere, Elina Reinold, Ene Järvis, Hans Kaldoja, Märt Visnapuu.

„On veel palju üllatusi, keda ammu teleekraanil näinud pole,“ sõnab Ivo Uukkivi.

Ta meenutab, et seriaali režissööri kandidaadina tuli esmalt pähe Rasmus Merivoo: „Oli ka teisi kandidaate, kuid Rasmus oli nende hulgast see mees, kes julges selle materjali vastu võtta, tegu on üsna keerulise žanriga ja mitte kõige kergema looga. Rasmus on asjasse sügavalt sisse läinud ja teeb seda kõigest hingest, mida on rõõm kõrvalt näha. Sama võib öelda kogu tiimi kohta, nad annavad endast parima.“

Rasmus Merivoo kommenteerib, et sari on otsekui „Õnne 13“ versus omaaegne kultusseriaal „Twean Peaks“ – müstiline, tegeleb rahvausundite ja legendidega. Käimas on viimase, 12. osa võtted. Stsenarist Indrek Hargla on seda koostöös produtsentide ja režissööriga mitu korda kohendanud.

„Minu meelest peaks tulema huvitav seriaal, olen stsenaariumi lugenud,“ arvab Kristiina Rebane. Kuna näitlejatel on lepingus vaikimiskohustus, ei saa temagi rohkemat kõnelda. Ta tunnustab kogu truppi ja kirjeldab, kuidas on väga rahul, et avanes võimalus kaasa teha ning lähedalt näha, mismoodi töötavad tuntud näitlejad.

„Alguses, kui ei tundnud kedagi, oli aukartus nende ees. Nüüd olen harjunud, oleme üks suur pere. Väga tore on ka see, et elame Ambla rahvamajas, on magamiskotid ja välivoodid,“ lisab ta.

Kristiina Rebane, kes läheb nüüd Kuusalu kooli 12. klassi, töötas suvel mõnda aega teiseski kohas, tegi Lagedil transportkaste. Võtete jaoks palus vabu päevi. Teinekord tuli minna ka õhtul ja end kaamera ees kokku võtta, väsimus ei tohtinud välja paista.

Gert Urb, kes lõpetas tänavu Kuusalu keskkooli, tõdeb samuti, et sarjas kaasamängimine on vägev – saab uusi kogemusi ja näha kuulsaid näitlejaid: „Neilt on palju õppida. Nad on sõbralikud, samasugused, nagu tavalised inimesed. Ainult et meedia on teinud neist staarid. Huvitav on, kui pärast võtteid kogunetakse õhtul ja arutatakse kõik läbi. Filmitakse jupikaupa, sageli tuleb palju oodata, aga ka see on vahva, saab teistega rääkida elust enesest. Olen tänu seriaalile teinud asju, mida varem pole proovinud, näiteks pidin kaamera ees sõitma mootorrattaga.“

Toomas Parra ema Elina Aasa jutustab, et noored viiakse Kuusalust Amblasse võtetele ja tuuakse ka tagasi ning kui töö käib pikemalt, ööbitakse seal: „Poissi pole kogu suve kodus eriti näha olnud. Ta on saanud suure kogemuse. Toomas on meil juba sündinud artist, aga filmimine tähendab ka pidevat ootamist.“

Noormees kinnitab, et võtetel väga meeldib: „Seltskond on tore, kõik hoolitsevad kõigi eest. Kui oskad näidelda, on seal vägev olla. Teen oma osa korralikult ära, vahel lähevad sõnad segi, siis tehakse lisaduubleid, aga teised ajavad ka segi.“

Ta meenutab, et castingul osaledes teadis, kandideerib sõnalisele osale. Et roll on päris suur, sai teada hiljem. Võttepäevi on suve jooksul olnud palju, aga on saanud ka kodus olla, kuigi siis tundub igav ning tahab Amblasse tagasi.

Rasmus Merivoo: „Olen positiivselt üllatunud, Toomas on suutnud kogenud näitlejatele võrdväärselt vastu mängida. Olen Kuusalu noorte näitlejatega väga rahul.“

Telesarja „Süvahavva“ esimene osa on Kanal 2s eetris teisipäeval, 11. septembril.

Eelmine artikkelMaja keldrist varastati jalgratas
Järgmine artikkelKehra gümnaasiumis algab kooliaasta teisiti