RAIN KAUGE Kehrast lööb kodulinna tegemistes kaasa ka ülikoolis käies

3464

Kevadel sai noormees MTÜ Kehra Gümnaasiumi Vilistlased stipendiumi.
Rain Kauge lõpetas sel kevadel Kehra gümnaasiumi.  Aktiivse noorena pälvis ta MTÜ Kehra Gümnaasiumi Vilistlased 60-eurose stipendiumi, mis antakse igal aastal lõpuaktusel ühele silmapaistvale ja tegusale gümnaasiumi õpilasele, et toetada nende edasipürgimise plaanide täitumist. Stipendium antakse silmapaistvate saavutuste eest õppe- ja teadustöös, ning loomingu- ja sporditegevustes. Rain Kauge sai stipendiumi, sest oli väljapaistev nii õppetöös, spordis, kunstis kui ka väga aktiivse ürituste korraldajana ja Anija valla noortevolikogu juhatuse liikmena. Lisaks sellele oli ta oma kooli õpilasomavalitsuse asepresident ja Unicefi vabatahtlik. Nüüd ootavad teda ees õpingud Tallinna tehnikaülikoolis.

„Lähen küll Tallinna õppima ja tulevikus otsin endale töö ning ilmselt ka elukoha Tallinna, aga esialgu elan veel Kehras edasi. Kehraga olen ikka seotud noortevolikogu kaudu,“ jutustab Rain Kauge.

Küsimusele, kas ta kavatseb ka  ülikooli  kõrvalt  hobidega  jätkata, vastab ta, et kunsti jaoks kindlasti enam nii palju aega ei leia, kuid vabatahtliku tegevusega tahab kindlasti jätkata nii palju kui ajaliselt võimalik. Mis puudutab sporti, siis tema põhihobi orienteerumine on rohkem suvine ala.

„Meil on endal Kehras Põrgupõhja Orienteerumisklubi. Olen selle liige,“ selgitab ta.

Rain Kauge valis ülikoolis avaliku halduse eriala: „Mõtlesin alguses rahvusvaheliste suhete peale, aga seda saab õppida tehnikaülikoolis ainult tasulises õppes. Tegin sisseastumisavalduse kahele erialale, ärindusse ja avalikku haldusesse. Kuna sain viimasesse sisse, siis hakkangi seda õppima.“

Kehras kavatseb ta esialgu aga aktiivne noor edasi olla ja ühiskondlikus tegevuses endiselt kaasa lüüa.

Eelmine artikkelValkla külas põles pinnas
Järgmine artikkelStressitekitavast rannapuhkusest Valklas-Salmistul