Rahvusvaheline fotokonkurss Kultuuripärand 2009

1045

Eesti Muinsuskaitse Selts kutsub koolinoori (vanuse ülempiir 21 aastat) osa võtma rahvusvahelisest fotokonkursist Kultuuripärand aastal 2009.

Fotokonkursi eesmärk on õpetada noori märkama ajalugu ja arengut meie ümber, pildistades huvipakkuvat arhitektuuri, maa- ja linnamaastikke ning oma kodukohta iseloomustavaid ajaloolisi hooneid.

Fotod palume saata jpg formaadis CDl Eesti Muinsuskaitse Seltsi aadressil Pikk 46 Tallinn 10133.  Fotode laekumise viimane tähtaeg on 30. märts.  Fotode minimaalne resolutsioon peab olema 300 dpi. CD tuleb varustada indeksiga, kus on ära märgitud fotograafi nimi ja vanus ning  pildistatud objekti nimi ja asukoht. 

Kutsume üles ajalooõpetajaid tutvustama õpilastele fotokonkurssi, juhendama õpilasi huvitavate objektide valikul, tutvustades lähemalt oma kodukandi ajalugu ning osalema konkursil koolide kaupa.

Üle – Euroopalist fotokonkurssi korraldab Kataloonia ajaloomuuseum Hispaanias, 2008. aastal osales konkursil 19 600 koolinoort 49 riigist. 

Eesti fotodest valib kohalik žürii välja 2 võidufotot, mis ilmuvad ühises fotoalbumis 2009. aasta septembris.  Võidutöödest korraldatakse näitus ning võitjaid autasustab Euroopa Nõukogu pidulikul tseremoonial Strasbourgis diplomitega.

Konkursi täpsed reeglid vt http://ihpe.mhcat.cat/bases.php

Lisateave: Eesti Muinsuskaitse Selts, Helle Solnask, tel 641 2522 või e-post helle@muinsuskaitse.ee