Kehra koolis on õpilaste tehtud kellapuu

1628
Kehra kooli 8. klassi noormeeste koolitöödest kokkuseatud kellapuu. Foto Anne Tanne

Kehra gümnaasiumi 8. klassi noormehed koos õpetaja TOOMAS TANNEGA valmistasid jõuludeks omapärase kellapuu.

„Päris vahva asi sai,“ sõnas õpetaja Toomas Tanne ning ütles, inspiratsiooni saadi Rakvere keskväljakut ehtivast omanäolisest aknapuust.
Teise kooliveerandi jooksul pidid Kehra gümnaasiumi 8. klassi õpilased igaüks oma idee, kavandi ja teostuse põhjal valmistama kella. Kokku tehti 22 kella – enamik puidust, kuid näiteks üks on tehtud noolemängu alusele, teine punutud korvi peale, kolmas läbipaistvale plastikklaasile.
„Kuna kõik kellad on väga vahvad, tekkis esialgu mõte panna neist kokku näitus. Siis aga mõtlesin, et kooli aastapäevaks tegin heade soovide puu aluse ning võiks seda nüüd veel kasutada,“ rääkis Toomas Tanne.
Hõbedaseks värvitud puidust aluse „okste“ külge kinnitati kõik noormeeste tehtud 22 kella. Kellapuu pandi kooli esimese korruse vasakpoolsesse tiiba enne Anija valla jõulukontserti: „Lastele kellapuu meeldib ja tagasiside on olnud positiivne, kiidavad lapsevanemad ja ka teised, kes seda näinud.“
Kellapuu jääb Kehra kooli järgmise kooliveerandi alguseni. Kes enne jõulupuhkust seda vaatama ei jõua, võib minna uue aasta al-gul.

Eelmine artikkelKolgas sai valmis Eesti esimene roost ehitatud ridamaja
Järgmine artikkelRahu maa peal, inimestest hea meel