Raasiku vallas tunnustati parimaid haridus-, spordi- ja kultuuritöötajaid

3201
Aleksandr Nagornõi ja Svetlana Nagornaja said kauni kodu konkursi tiitli ettevõtete kategoorias, Ludmilla Teino ja Adolf Teino eramajade hulgas.

Tänukirjad said 32 haridus- ja kultuuritöötajat, sportlast ning kogukonnaesindajat.

Raasiku vallas tunnustatakse aasta tublimaid tegijaid traditsiooniliselt oktoobri alguses, õpetajate päeva paiku. Vallavanem Raivo Uukkivi sõnas, et kõiki teenekaid ning aasta jooksul eriti silma paistnud tegijaid tänatakse koos, sest valla hariduse, kultuuri ja spordi arendamine on meeskonnatöö.
Reedel, 2. oktoobril oli Arukülla rahvamajja kutsutuid ligi 150. Tänukirjad said neist 32 – esimestena Harju maakonna tunnustuse saanud aasta algklassiõpetaja, riikliku aasta põhikooli õpetaja tiitli finalist Leena Möls Aruküla põhikoolist (loe ka lk 6) ning Raasiku ettevõtte Mistra-Autex juht, valla aukodanik Priit Tamm hariduse sõbra tiitli eest.

Vallavalitsus tänab
Raamatute kirjutamise eest tunnustas vallavalitsus kolme autorit. Raasiku ja Rae valla aukodanik Vaino Napp sai tunnustuse raamatu „Uus kirik Raasikul” eest, mida ta esitles möödunud aasta oktoobris. Raamatuid on ta kirjutanud kokku 7, suurem osa neist Raasiku vallast. Teine autor oli Henri Reeder Arukülast, keda tänati kevadel esitletud kogumiku „Minu Eesti Noored” välja andmise eest. Tänukirja sai ka Raasiku elanik Janar Vaik, kes andis välja luulekogu „Tuulehundid”, mille esikaas on pälvinud kauneima kujunduse tiitli.
Kogukonna hoidja ja eestvedajana sai tunnustuse Pikavere mõisa arendamiseks loodud MTÜ Pikavere Mõis juhatuse liige, Mallavere küla elanik Alice Suurkuusk.
Lavastuste kategoorias sai tänukirja laululooja Juhan Trump, kes kirjutas möödunud aastal laulud muusikalile „Lugu kahest ajalehepoisist” ning on Riho Pätsi koolimuusika fondi preemia laureaat. Sama muusikali eest sai tunnustuse ka huvialakeskuse Pääsulind näiteringi juhendaja Piia Otti, kes oli lavastaja. Lisaks tõi ta lavale näidendi „Kuri kuningatütar”. Nende kahe lavastuse eest sai tänukirja ka lauluõpetaja Anžella Veelmaa.
Raasiku rahvamaja juhatajat, näiteringi Lustiring juhendajat Helle Vagat tänati näidendi „Mälu” lavastamise eest, kus ta ka ise näitles. Lavastus oli pühendatud Raasiku rahvamaja 50. sünnipäevale ning esietendus detsembris.
Ooperi „Võluflööt” lavastamise eest sai tänu valla aukodanik, õpetaja Maia-Reta Trampärk. Lavastuses osalesid Aruküla waldorfkooli 6. ja 7. klassi õpilased.
Jaan Tätte näidendi „Lendajad” lavastamise eest tänati Angela Allikut. Näidendis osalesid näitering Diletant ning nukustuudio Äpunäpp.
Tänukirju kätte andnud vallavanem Raivo Uukkivi ja abivallavanem Ardo Niinre tõid välja, et väga uhke tasub olla valla muusikaõpetajate üle – Raasiku vallast on laulupidudel ühe elaniku kohta kõige rohkem lauljaid. Tänukirja sai Külli Ovir, kelle õpilane võitis Harju laululapse konkursi ning jõudis riiklikku poolfinaali.
Pikavere kooli inglise keele õpetaja Aet Raudsep sai tunnustuse rahvusvahelise Comenius-projekti Celebrating Europe koordineerimise eest.
Markko Maasikut tänati esikoha eest Peterburis toimunud konkursil „Imperaatorlikud aiad”, kust ta tõi koju esikoha väikeaedade arvestuses.

Allasutuse juhtide esitatud kandidaadid
Muusik ja õpetaja Mae Trump sai tänukirja pikaajalise ja särava panuse eest noorte muusikaharidusse. Huvialakeskuse Pääsulind õpetajat Natalia Kostrõkinat tänati selle eest, et tema pilliõpilane Marianne Laura Saar saavutas Loode-Eesti regiooni konkursil esikoha.
Muusikaõpetaja Grete Saarum sai tänu Raasiku lasteaia lavastuse „Kingitus emale” ettevalmistamise eest, Raasiku linetantsurühma Rassaline juhendaja Egle Jürimets sai tänukirja võistlusel Crystal Newcomer saavutatud esikohtade eest.
Raivo Karp Arukülast oli tänu väärt puudustkannatavatele inimestele annetatud asjade eest. Juta Asuja sai tänukirja, sest on teinud pikaajaliselt vabatahtlikku tööd Aruküla perekeskuses Männikäbi.
Tunnustuse said ka Kaja Arusalu, Krista Kuusk, Monika Nuka ja Külli Saupõld, kelle õpilased on saavutanud olümpiaadidel ja konkurssidel kõrgeid kohti.
Aira Jõõts pälvis tänukirja Aruküla lasteaia Rukkilill arengu aktiivse toetamise, Anu Meelimäe organisatsioonikultuuri rikastamise ning Katrin Priivits mitmekülgse panuse eest lasteaia õppe- ja kasvatustöö korraldamisel.
Lauluõpetajat Heli Karu tunnustati, sest tema õpilased pääsesid „Laulukarusselli” ning ta viis Raasiku poistekoori rahvusvahelisele festivalile.
Valla tänukirja said ka Raasiku põhikooli emakeeleõpetaja Aet Jõesuu sõna väe ja jõu edendamise eest, Pikavere õpetaja Tiina Tomingas töö käivitamise ja heade tulemuste eest lasteaias-algkoolis ning Aruküla memmede tantsurühma juhendaja Evi Tomingas Harjumaa 7. seeniortantsupeo korraldamise eest.

Parimad sportlased
Sportlaste kategoorias said tunnustuse 5 sportlast, kelle valis välja valla haridus-, kultuuri- ja spordikomisjon. Parimad olid Kalev Villem, kes on Eesti noorte meister judos A-klassis. Timo Raukas, kes pälvis hõbemedali golfi meistrivõistlustel täiskasvanute klassis, Mauris Põldma, kes on Eesti meister kardisõidus Rotax Junior klassis, Eesti mesitrivõistlustel motokrossis 3. koha saavutanud Henry Vesilind, Eesti meister rannajalgpallis Ragnar Rump.
Treeneritest tänati peotantsuõpetajat Heret Ameljušenkot.
Viimasena said tiitlid kätte Raasiku valla kauni kodu konkursi nominendid. Konkurss lõppes septembris ning komisjon otsustas anda välja kolm majamärki. Seinale kinnitatav metallist majamärk anti üle Ludmilla ja Adolf Teinole eramu kategoorias, Alleksi peomaja pidajatele Svetlana ja Aleksandr Nagornõile ettevõtete hulgas ning Pikavere lasteaiale-algkoolile kui kaunimale ühiskondlikule hoonele.
Tänukirja said kauni kodu konkursil osalenud korteriühistu Tallinna maantee 32, Gerlin ja Tanel Metsa eramu Aruküla alevikus, Raasiku lasteaed lastepärase lahenduse loomise eest õuealal,Raasiku põhikool tänukirja kooli maa-alal koduse ümbruse loomise eest.
Kõik tänukirja saajad said kingituseks Janar Vaigu auhinnatud luulekogu „Tuulehundid”.
Banketile kutsutuile esines näitleja Indrek Taalmaa oma monoetendusega, pärast seda oli rahvamaja parketisaalis vastuvõtt ja suupistelaud.
Vallavanem Raivo Uukkivi sõnas oma pidupäevakõnes, et Raasiku vallal läheb hästi – ükski kool pole sulgemisohus, lasteaiad lapsi täis, samas piisavalt suured, et poleks järjekordi.
Ta märkis, et järgmine suurim väljakutse on Raasiku kooli renoveerimine, valmis on juurde­ehituse ja olemasoleva osa rekonstrueerimisprojekt ning peagi saab alustada hankemenetlust.

Eelmine artikkelAruküla käsipallipoisid Eestis neljandad
Järgmine artikkelMuutused Kuusalu vallavolikogu komisjonides