Raasiku vallas sel kevadel üleujutustega tõsiseid probleeme ei ole

1243

Vesi jõudis vaid Aruküla elumajade keldritesse.


Aruküla lauluväljak tänavukevadise suurvee ajal. Foto Ülo Udumäe

Ehkki Aruküla lauluväljak on vee all nagu igal kevadel, ei ole uputus käesoleval aastal nii suuri probleeme tekitanud, nagu mitmel eelneval.

„Sel aastal on üleujutus üsna tavapärane ning liigvesi on madalamates kohtades majade keldrites. Lauluväljakul, Suvila ja Põhja tänavate ääres on üle­ujutused, kuid see on juba aastakümneid nii olnud, sest asume ju samasugusel karstialal nagu Tuhala nõiakaev.
Midagi hullemat seekord ei ole. Eelmise nädala keskel käisime koos vallavanemaga vaatamas ühte Suvila tänava kinnistut, kus on igal aastal kevadiste üleujutustega probleeme. Seekord pidi tase olema 30 sentimeetrit alla kriitilise piiri,“ rääkis Raasiku valla ehitus- ja keskkonnaosakonna juhataja Alari Kruusvall.

Ta lisas, et päikeselised ja tuulised ilmad peaksid aitama olemasoleva suurvee kiiresti likvideerida ning tõenäoliselt midagi halvemaks enam ei muutu, sest suurem osa lumest on praeguseks sulanud.

„Lootsime möödunud aastatel ka, et ei uputa, aga ikka tuli. Seekord ei jäänud õnneks ka ükski tee suurvee alla,“ lausus Alari Kruusvall.

Märtsis esitas Raasiku vallavalitsus Keskkonnainvesteeringute Keskusele (KIK) toetuse taotluse, et likvideerida Aruküla elanikke kimbutavad üleujutused.
Vastus peaks selguma mõne kuu pärast ning on lootust, et kui toetus saadakse, saab sügisel juba hanke välja kuulutada ning ehitama hakata. Möödunud nädalal esitas vallavalitsus KIKile nõutud projektiparandused.

„Raasikul puhastasime hiljaaegu ära ühe pikema kraavi, et vesi saaks paremini ära voolata ning nüüd uurime kuidas kooli-, lasteaia- ja Tallinna maantee piirkonnast pinnavett paremini ära juhtida,“ ütles ehitus- ja keskkonnaosakonna juhataja.

Eelmine artikkelLõbustusasutuses rünnati meest
Järgmine artikkelKuusalu algklasside „Pöial-Liisi“ etendus vaimustas publikut