Raasiku vallas remonditakse tänavu peamiselt külateid

660

Teede ehituseks ja remondiks on sel aastal Raasiku valla eelarves 92 600 eurot.

Raasiku valla teehoiutööde nimekirja kohaselt on sel aastal kavas teede remondiks ja korrashoiuks kulutada 157 957 eurot. Kogusummast investeeritakse teede ehitusse ja renoveerimisse 92 600 eurot ning teede hoolduseks planeeritakse 65 357 eurot.

Vallamajanduse osakonna juhataja Andres Õunap ütles, et tänavuste teeremontide kava aitas kokku panna selleks moodustatud töörühm, kuhu kuulusid peamiselt vallavalitsuse ja volikogu esindajad.

„Valisime remontimiseks välja hajaasustuses asuvad teed, kuna asulates algab lähiaastatel ühisveevärgi- ja kanalisatsiooni ehitamine ning pole mõtet teha praegu teid korda, et hakata neid mõne aasta pärast uuesti üles kaevama,“ rääkis ta.

Remonditavate külateede valikul arvestati nende seisukorda ning liiklusintensiivsust.

2012. aastal teede remondiks planeeritud 92 600 euro eest saab korda teha 10,47 kilomeetrit vallateid. Kavas on remontida 2,84 kilomeetrit Kangla teed, 3,92 kilomeetrit Rätla teed, 3,71 kilomeetrit Rätla-Sõerde teed, 1,75 kilomeetrit Härma-Mallavere teed ning 300 meetrit Vana Postijaama ja 260 meetrit Jõe tänavat Raasikul.

Neil teedel taastatakse purustatud kruusa abil teede kulumiskiht ja likvideeritakse osaliselt külmakerkekohad, teekoridorid puhastatakse võsast, eemaldatakse teepeenra vallid, puhastatakse kraavid, paigaldatakse truubid ning rajatakse nõvad ehk höövlikraavid.

Andres Õunapi sõnul korraldatakse iga tee remontija leidmiseks eraldi riigihanked. Siis selgub ka iga tee remontimise täpne hind. „Loodan, et saame hinnad kavandatust veidi odavamaks,“ lausus ta.

Teede hooldusele mõeldud raha kulub talihooldusele – lume- ja libedusetõrjele, teede hööveldamisele, tolmutõrjele, teeäärte niitmisele, aukude parandamisele, tänavate puhastamisele ja liiklusmärkide paigaldamisele.

Eelmine artikkelPõles sauna katus
Järgmine artikkelHarju maakaitsepäev toimus Raasikul lausvihmas