Raasiku vallas koostatakse uut arengukava

779

Vallavanem Aare Etsi eestvõttel on algatatud valla uue arengukava koostamine.

Aare Ets selgitas Sõnumitoojale – kuigi valla praegune arengukava kehtib aastani 2013, on vaja uut.

„Kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse järgi peab omavalitsuse arengukava nüüd ulatuma senise kolme aasta asemel neli eelarveaastat ette, seega on meil vaja arengukava vähemalt 2015. aastani,“ sõnas ta.

Teiseks peab omavalitsuse arengukava ulatuma vähemalt selle aastani, mis ajani on omavalitsusel laenukohustusi ehk Raasiku valla puhul aastani 2018.

„Meie püüame kokku panna arengukava veidi kauemaks ehk aastani 2021,“ ütles Aare Ets.

Valla praegune arengukava on tema hinnangul väga põhjalik, selles on üksikasjalikult kirjeldatud valla praegust olukorda, kuid Aare Ets soovib, et uus arengukava tuleks lühem ja kompaktsem töödokument.

Nagu senine, on ka uus arengukava plaanis kokku panna oma jõududega: „Meil on eelarves selleks liiga vähe raha, et saaksime arengukava tegemise väljastpoolt tellida.“

Valla uue arengukava koostamisse kaasatakse vallavalitsuse töötajad, volikogu liikmed, allasutuste juhid, külavanemad ning kohalikud ettevõtjad. Kavas on ka rahvakoos­olekud valla arengukava tutvustamiseks septembri lõpus.

Esimene seminar toimub kolmapäeval, 8. mail Rätla lähedal Susisool. Vallavanem Aare Ets tutvustab seal omavalitsuse arengukava koostamisega seotud seadusandlust ning teeb ülevaate valla arengukava koostamise ajakavast. Kehtiva arengukava koostaja, vallavalitsuse kultuuri- ja haridusspetsialist Ardo Niinre räägib senise arengukava täitmisest. Rühmatööde läbiviimist peaks juhtima Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse juhataja Kaupo Reede.
 
Teine seminar toimub augustis. Selleks ajaks on vallavalitsus koostanud eelarve­strateegia ning vaadatakse üle arengukava tegevuskava ja investeeringud.
Teisele kokkusaamisele kutsutakse ka naaberomavalitsuste juhid.

„Ka neil on kavas arenguid, mis puudutavad Raasiku valda. Näiteks Jõelähtme valda Jägala sõjaväelinnakusse planeeritakse tuhat töökohta,“ märkis Aare Ets.

Vallavanem lubas, et septembris esitatakse uue arengukava projekt volikogule kinnitamiseks.

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus Kiiu alevikus
Järgmine artikkelHarju maavanem ÜLLE RAJASALU külastas Raasiku valda