Raasiku vallas asulates liiguvad hundid

1672

Möödunud nädalal levis Facebookis hoiatus, et Aruküla külje all on nähtud hunte.

„Hoiatus Kalesi küla, Igavere küla ja Saunaküla elanikele Arukülas. Meil on liikuma hakanud hundid. Nähti kahte hunti Igavere ja Saunaküla vahel, liikusid Saunaküla poole,” postitas Evely Lutterus 6. septembril sotsiaalmeediasse.
Hoiatust jagas üle 40 inimese, kommenteeriti, et hunte on nähtud liikumas ka mujal külades, Peningi ja Härma lähedal, ja metsavaheteedel, peamiselt öösiti või varahommikuti. Märgati ka jälgi. Mõned kommenteerisid, et äkki võis tegu olla hulkuvate hundikoertega.
Mallavere küla elanik Alice Suurkuusk rääkis, et Pikavere kooli lapsed nägid hunte möödunud reede hommikul koolibussi aknast Tasuja ja Härma vahel.
Ta lisas, et augustis pistis Pikavere külast jooksu hobune, kuna hundid tulid teda kimbutama: „Meil on olnud muidu paar aastat vaikust, kuid aastaid tagasi tegid hundid laastamistööd Mallaveres ja Urvastes, murti maha lambaid ja üks koer. Ka ise nägin hunti paar aastat tagasi tee ääres.”
Raasiku vallamajja pole teade huntidest jõudnud. Vallavanem Raivo Uukkivi lausus, et sealkandis on neid ennegi nähtud ning teemal hoiavad kindlasti silma peal keskkonnamet ja kohalikud jahimehed.
Aruküla jahiseltsi juht Adolf Teino lausus, et kuigi ta ise pole hunte viimasel ajal näinud, on alust arvata, et need on tõepoolest liikvel ning tegu pole koertega: „Ümbruskonnas on olnud murdmisi, juulis murdsid hundid Kalesil lamba. Hunte ajab metsast välja nälg. Nad eelistavad metskitsi, kuid neid on raskevõitu kätte saada. Katku tõttu pole metsades ka eriti metssigu. Läheduses on aga mitmeid lambakasvatajaid ning lambad on huntidele kerge ja meeldiv saak.”
Jahimees lisas, et hundid inimestele ohtu ei kujuta.

Eelmine artikkelSõnumitooja 7. septembril
Järgmine artikkelVIKTORIA BORIKOVA on Kehra lasteaias töötanud üle 40 aasta