Raasiku valla tulevik on kokkuhoidev kogukond

1037

henri
HENRI REEDER, Raasiku valla elanik

Raasiku vald ühendab kolmeteistkümmet küla ja kahte alevikku. See kogukond ei ole kunstlikult tekitatud.

Me kuulume ajalooliselt Harju-Jaani kihelkonna lääneossa. Me hoiame elus oma kodukihelkonna pärandit ja oleme olnud selles osas isegi silmapaistvamad, kui meie naabrid Anijal.

MTÜ Tuulekell esirinnas on kihelkonnapäevade kaudu teinud Raasiku valla inimestest Harju-Jaani pärandi edasikandjad.

Seega, meil on ajalugu, mille ees me vastutame ja meil on missioon, mida täita. Raasiku vald peab saama kokkuhoidvaks kogukonnaks. Ei ole lihtsalt Raasikut, Arukülat ja Pikaveret, vaid on meie kogukond, mille iga tegu, iga samm ja iga väljaöeldud sõna näitavad, et hoolime üksteisest ja kaitseme oma inimesi. Siin on järelemõtlemist nii vallavalitsusele kui ka igaühele meist.

Möödunud nädalal esinesin internetikeskkonnas Facebook vastulausega ühes väljaandes ilmunud artiklile, mis esitas meie valda halvas toonis. Kui halvustatud oleks ainult vallavalitsust, poleks ma seda nii isiklikult võtnud. Kuna löögi all olid ka naaberaleviku Raasiku inimesed, siis ei saanud ma niisama kõrvalseisjaks jääda.
Noorteliikumisega Minu Eesti Noored liitudes andsid kõik selle liikmed lubaduse hoida kõrgel Raasiku valla mainet. Seega oli vastuse kirjutamine lausa kohustus.

Sellele järgnes internetis mõttevahetus Raasiku valla elanike vahel. Toodi välja igasuguseid puudujääke, mis on olnud meie valla juhtimises. Neid tasub vallavalitsusel lugeda ja neil teemadel aru pidada.

Muret tekitas see, et mitmed Raasiku valla elanikud hakkasid lausa vastastikku süüdistama ja leidma probleemidele vastuseid kurjade ning emotsionaalsete sõnadega üksteise pihta. Me ei tohi lasta poliitikute tegudel omavahelisi suhteid ära rikkuda. Ei saa lasta tõmmata vett peale meie ühistele pingutustele luua tugevat ja kokkuhoidvat kogukonda.

Riik võib teha kohutavaid otsuseid, aga Eesti ja eestlus jäävad meile ikka kalliks. Kui peaminister näitab välja hoolimatust, siis ei saa selles süüdistada kogu Tartu elanikkonda. Eestlased hoiavad raskel ajal kokku ja aitavad üksteisel muredest võitu saada. Samamoodi peaks meie tundma Raasiku suhtes.

Raasiku on meie kodu, Raasiku on meie vald. Iga meie liigutus ehitagu üles rahumeelset, kokkuhoidvat ja hoolivat kogukonda. Sellist, mis ei lase meie vallajuhtidel teha seda, mida nemad tahavad, vaid seda, mida meie kogukond soovib. Just üksteist hoidvad, tegusad ja oma ajalugu väärtustavad inimesed suudavad seda palju enam, kui kurjad sõnad üksteise pihta.

Alates meie valla noorteliikumise sünnist olen harjunud võtma isiklikult kõike, mida öeldakse või kirjutatakse Raasiku valla elanike kohta. Juba ammu ei tunneta ma end mitte lihtsalt Aruküla elanikuna vaid eelkõige Raasiku valla kogukonna liikmena. See on midagi palju enamat, kui olla lihtsalt elanik. See on võimalus saada osa ühe tugeva ja kokkuhoidva kogukonna ülesehitamisest.

Eelmine artikkelSoodla külast leiti miin
Järgmine artikkelPõrgupõhja pere õpetas kodukulusid vähendama