Raasiku valla tantsu-, muusika- ja laulupeol esinesid 17 rühma

2139
Aruküla segakoor Spunk tutvustas Raasiku valla laulu-tantsupäeval suvise punklaulupeo repertuaari.

Aruküla segakoor Spunk esines punk-stiilis riietes, et valmistuda augustis toimuvaks punklaulupeoks.

Igal aastal suve alguses tulevad Raasiku valla isetegevuslased Aruküla lauluväljakule, et  pidada traditsiooniline pidu. Korraldaja, Aruküla kultuuriseltsi juht Garina Toomingas ütles, et kuigi pidu on igal aastal veidi erinev, on alati rongkäik rahvamaja eest lauluväljakuni: „Noortele esinejatele on see proov, et nad tunneksid end suurtel pidudel kindlalt. Paljudele ongi aga valla pidu ainus suurem esinemine üldse.”
Kui möödunud aastal avati peo käigus endise vallavanema Toivo Veenre mälestuspink, siis sel aastal olid peo keskmes isetegevuslased – kokku 17 rühma, kuid siiski mitte kõik Raasiku vallas tegutsevad kollektiivid.
Ligi 2 tunni pikkusel kontserdil esinesid külalisesinejatena Jüri gümnaasiumi trummarid, kes toetasid rongkäigus kohalikke puhkpillimängijaid. Raasiku vallast astusid üles Aruküla lasteaia tantsurühmad Kullerkupu ja Pääsusilma rühmast, memmederühm Pihlakobar, mudilaskoorid, poistekoorid, Aruküla põhikooli tantsurühm Mikud-Mannid, solistid Liis Õunpuu ja Darja Vorobjova, My Dance Laura tantsulapsed, segarühm Lapulised, Raasiku naisrühm Rõõmulised, segakoor Spunk, Heret Ameljušenko võistlustantsijad, linetantsijad ning meestelauluansambel Lüü-Türr.
Garina Toomingas ütles, et pidu õnnestus: „Palju andsid juurde trummarid, kes rongkäigus kaasa lõid, nemad pole meie peol varem osalenud. Puhkpillipoiste juhendaja Joel Ots pakkus, et kuna pillimängijaid tuleb peole vähem, võiks kutsuda Jürist trummarid, keda tuli 11. Nii hea oli rongkäigus, süda lõi trummilöökidega samas rütmis.”
Ta märkis, et varem pole saanud osaleda ka täiskasvanud võistlustantsijad ning edaspidi võiks kutsuda esinema Raasiku valla neid tantsijaid, kes on läinud linna teistesse klubidesse: „Miks mitte kaasata peole ka kitarri- ja kandlemängijaid ning teha mõni tants zumba-stiilis, sest on seegi meie vallas populaarne tantsustiil.”
Suurim üllatus oli korraldaja arvates aga segakoor Spunk, kes oli riietanud end punkrõivastesse, võtnud kaasa aksessuaarid ja plakatid ning laulsid punklulupeo repertuaari.
Augusti lõpus toimuv punklaulupidu on Spungi jaoks kolmas, rongkäiku ja lavale võeti kaasa möödunud laulupeo jaoks tehtud plakatid.
Spungi laulja Linda Wróbel ütles, et pungiriietes üles astumine tuli kooriproovis ühise ideena, kuna valmistutakse punklaulupeoks: „Nii vahva, et meil on mõned naised juba 70aastased, aga ikkagi tulevad ideedega kaasa, sügav kummardus nende ees.”
Koor esitas laulupeo repertuaarist „Pilleriin” ja „Uimane ja väsinud”. Spungi repertuaaris on praegu ainult punklaulupeo lood. Koori juhendavad Tiina Tinn ja Maia-Reta Trampärk.
Garina Toomingas märkis, et 1997. aastal alanud peotraditsioon on aastatega arenenud – kui esialgu osalesid peol ainult rahvatantsijad, siis nüüd on kava väga vaheldusrikas: „Juhendajad leiavad alati võimaluse, et oma valla peol üles astuda. Seekordne pidu oli hea ettevalmistus nii punklaulupeoks kui meestele ja poistele meeste tantsupeoks.”
Pidu juhtis Piret Veski, iga esineja sai korraldajatelt banaani ning juhendajatele kingiti arbuusid.

Eelmine artikkelKiiu Arendus tegi lastekaitsepäeval Mõmmi peo
Järgmine artikkelTublide õpilaste premeerimine