Raasiku valla prügivedu läks odavamaks väiksemale tarbijale

1442

Suuremate konteinerite üür teeb jäätmeveo senisest kallimaks.

Käesoleval aastal liitus Raasiku vald koos Rae, Kiili ja Jõelähtme vallaga ühiseks korraldatud jäätmeveo piirkonnaks. Ühishanke võitjaks osutus seni Raasiku vallas prügiveoga tegelenud Eesti Keskkonnateenused AS. Uus leping hakkas kehtima sellest sügisest ja rakendus ka uus hinnakiri.

Kuigi prügiveo hind langes ühishanke tulemusel märgatavalt, ei too see hinnavõitu nendele tarbijatele, kes üürivad jäätmeveoteenuse pakkujalt konteinerit. Vastupidi, nende jaoks muutus teenus senisest kulukamaks, sest eelmise veoperioodi hinnakirja järgi oli konteineri üür tasuta.

Praegu on see kuni 240liitrise konteineri puhul koos käibemaksuga kolm eurot kuus, mis muudab prügiveo koos uute veohindadega tarbijale kokkuvõttes varasemast pisut soodsamaks. Teiste üürikonteinerite kasutamine, vaatamata odavamale veohinnale, tarbijale hinnavõitu ei too.

Raasiku valla ehitus- ja keskkonnaosakonna juhataja Alari Kruusvall ütles, et inimesed on probleemiga pöördunud ka vallavalitsuse poole: „Väga palju kurtmist ei ole kuulnud, aga mõned on helistanud ja olnud pahased. Olen soovitanud inimestel konteineri üürimise asemel see osta, võtta kasutusele väiksem konteiner või jäätmekott. 370liitrine konteiner maksab koos käibemaksuga 80 eurot. 1,2 aasta jooksul tasub see end ära. Samuti on võimalik üürida konteiner mõnest teisest firmast, kui seal on odavam. Ehkki veoteenust osutab Eesti Keskkonnateenused AS, ei pea tingimata nende konteinerit kasutama.“

Eelmine artikkelLoksal tungiti kallale naisele
Järgmine artikkelValkla kodu klientuur ohustab küla turvalisust