Raasiku valla noortel on tegevusterohke suvi

1509

Juuli keskpaigaks on noored jõudnud läbida ellujäämiskursuse, teinud vallas heakorratöid ning osalenud Punase Risti õppelaagris.

Eelmisel nädalal tutvustasime Sõnumitoojas Anija valla noorte ajaveetmisvõimalusi. Selgus, et noortel kipub olema suvel igav.
Raasikul ja Arukülas on noortekeskus juunist samuti kinni, avatakse septembrist, kuid valla kultuuritöötajad Angela Allik Raasikul, Garina Toomingas ja Maarja-Ly Teino Arukülas korraldavad noortele väljasõite ning koolitusi.
Aruküla noortekeskuse töötaja Maarja-Ly Teino selgitas, et paljud noored on vanavanemate juures ning reisivad nii Eestis kui ka välismaal, seega ei ole noortekeskust suviti mõistlik avada.
Et lastel oleks noortekeskuse kinnioleku ajal teha uut ja huvitavat, korrastati Raasiku valla töö- ja puhkelaagris Aruküla mänguväljak – paigaldati uued korv- ja võrkpallivõrgud ning võrkkiiged, et lastel oleks suvel rohkem sportimisvõimalusi.
Tihti korraldatakse Aruküla noortele rahvamajas kinoõhtuid, juulis käidi Lottemaal, Raasiku noored käivad teatris. Töö- ja puhkelaagrit, ellujäämiskoolitust ning Punase Risti õppelaagrit teevad valla noortekeskused koos, et ühendada noori ning meelitada rohkem osavõtjaid.
Kuigi tegevusi toimub nii Raasikul kui Arukülas, leidub neid, kes väljasõitudest osa ei võta, vaid veedavad aega kodus või sõpradega õues olles.
11aastane Mattias Arukülast sõidab tõukerattaga rulapargis või mängib sõpradega Kivilinna mänguväljakul jalgpalli. Kui vaheldust tahab, käib vanematega Valkla rannas ujumas või läheb vanavanemate juurde. Tegevusetuse üle ta ei kurda: „Kui kõht mängimisest või sõitmisest tühjaks läheb, külastame sõpradega Aruküla kohvikut.” Suure osa ajast võtab ka kümne päeva pikkune käsipallilaager Otepääl.
17aastane Elisabeth rääkis, et kui ta pole parajasti Tallinnas tööl, siis jalutab või sõidab Arukülas jalgrattaga. Palju aega veedab tema seltskond staadionil või Aruküla kooli taga. Peamiselt on ta kodukandi suvega rahul.
„Praegu käime palju linnas kinos. Näidataks Arukülas sagedamini rahvamajas filme, ei oleks põhjust linna minna,” ütles ta.
Augustis toimub Raasiku valla noortepäev, mis on jätk eelnevatel aastatel toimunud Sumedale Suve­õhtule.