Raasiku valla laste joonistustest valmis kalender

1950
Valla kalendri märtsikuu pildi joonistas KRISTEL KUKK Raasikult.

Ligi 200 joonistuse hulgast valis žürii 14 paremat tööd.

Kui Aruküla kultuuriselts ja Raasiku vallavalitsus kuulutasid välja valla joonistusvõistluse „4 aastaaega”, ei osanud nad arvata, et joonistusi tuleb nii palju – ligi 200. Noorte töid oodati võistlema viimati käesoleva aasta kevadel, siis laekus 30 tööd, mille hulgast otsiti ideekavandeid valla avaliku ruumi ilmestamiseks.
Seekord oli eesmärk kaunistada laste joonistustega valla kalender. Raasiku vallas on traditsioon, et kalendrit kaunistab üks foto objektist, mis viimase aasta jooksul ehitati või renoveeriti. Kalendrisse on pääsenud näiteks Aruküla lasteaed ning Raasiku lasteaia juurde­ehitus. Kuna käesoleval aastal vallas suuri projekte lõpule ei jõudnud, otsustas vallavalitsus teha kalendri tavapärasest teisiti ning valida üks joonistus iga kuu juurde.
Kultuuriseltsi juht Garina Toomingas ütles, et idee sai teoks väga edukalt ning ta on väga rahul: „Oli, mille hulgast valida ning sõel oli tihe. Sellised võistlused inspireerivad noori ning kutsuvad neid tegutsema.”
Pilte saadeti nii Aruküla kui Raasiku koolidest, Pikavere lapsed võistlusel ei osalenud. Kalendrisse valiti 14 tööd – iga kuu juurde, lisaks esi- ning tagakaanele. Joonistajad said ise valida, millist aastaaega nad joonistavad, ning žürii valis välja igast aastaajast kolm tööd.
Žüriisse kuulusid Eve-Ly Villberg, Tiina Luts ja Helle Vaga.
Garina Toomingas sõnas, et noored kasutasid joonistustes palju erinevaid tehnikaid ning täiskasvanutel oli põnev vaadata laste lähenemisnurka aastaaegadele.
Kõik lapsed saavad oma joonistused tagasi ning 14 paremale antakse preemiaks 25 eurot.
Raasiku vallavanem Raivo Uukkivi lausus, et joonistusvõistluse parimate tööde sidumine kalendriks oli uudne variant: „Mulle tulemus meeldib ning tagasiside on olnud hea. Kas jätkata sama malli, on praegu raske öelda, kuid mulle see variant meeldiks.”
Kalendrisse pääsenud joonistuste autorid on Anne-Mai Adamberg, Nele Otsalt, Kristel Kukk, Agnetha Marleen Aljasmäe, Magnus Sikut, Karola Randjõe, Sofia Pristromskaja, Kirte Miina Kulljus, Kertu-Liis Velling, Jandro Pärna, Kristiina Püü, Elisabeth Jõesaar, Berit Subka, Hanna Maria Olek.

Eelmine artikkelHäid pühi ja head uut aastat!
Järgmine artikkelLoksa Linnahooldus ühendatakse Loksa Haljastusega