Raasiku valla joonistus­­­- võistlusele esitati ligi 30 tööd

2770
Raasiku valla joonistusvõistlusele esitatud tööde hulgast valis žürii üksmeelselt välja 9 parimat, mis paistsid silma erinevatest külgedest. Raasiku-teemalise kavandi autor on NELE KRÖÖNVERK Raasiku koolist.

Joonistusvõistluse žürii valis 9 parimat tööd, mille autoritele makstakse preemiat 25 eurot.

Raasiku vallavalitsus kuulutas kevadel välja joonistusvõistluse, et saada ideid ja leida kavandeid, mille järgi muuta lõbusamaks valla avalikus ruumis asuvaid objekte – skatepark, laululava, taaraprügikastid, alajaamad, uisuväljak. žüriiliige Garina Toomingas ütles, et kuigi põnevaid töid oli palju, siis ühtegi terviklikult ideaalset kavandit, mida avalikus ruumis realiseerida, nad tööde hulgast ei leidnud.
Võistluse auhinnafond oli 1000 eurot, 9 autorit saavad preemiaks igaüks 25 eurot, ülejäänud summa jääb hoiule järgmise võistluse tarbeks.
Garina Toomingas sõnas, et objektide kaunistamiseks on kavas korraldada uus võistlus, kus otsitakse ideid konkreetsetele objektidele: „Leppisime kokku, et see oli soojendusvõistlus, käeharjutus ning ideede kogumine. Laekus väga kauneid ja filigraanseid töid huvitavate värvilahendustega, mida saaks kindlasti edasi arendada. Kuna konkreetset teemat ette ei andnud, tuli pilte väga erinevas stiilis ja seinast seina.”
Töid esitasid Aruküla ja Raasiku põhikoolide õpilased. Žürii koosseisus vallavanem ja joonistusvõistluse idee autor Raivo Uukkivi, Garina Toomingas, Helle Vaga, Ülo Udumäe, Ingrid Teino, Mihkel Vorsman, Eve-Ly Villberg ja Henri Reeder valisid laekunud tööde hulgast välja 9.
Garina Toomingas sõnas, et esialgu oli plaanis kaasata žüriisse ka koolide kunstiõpetajad: „Ei jõudnud neid kaasata, sest mitmete õpilased osalesid ise võistlusel. Seega koosnes žürii harrastuskunstnikest ja muidu kunstihuvilistest hindajatest.”
Eripreemiad idee tabamise eest said Johanna Kreem Aruküla põhikooli 7. klassist, Mariliis Vaarmets ning Timur Tammaru 6. klassist. Eripreemia stiili terviku eest sai Raasiku põhikooli 7. klassi õpilane Jaanika Leiter, värvilahenduse eest premeeriti Britta Urvat Raasiku kooli 6. klassist, noorima osaleja preemia sai Renate Eenpalu Aruküla kooli 1. klassist, tehnilise teostuse preemiaid anti välja kaks – põhikooli osas Loora Kaubi Aruküla kooli 9. klassist ning Hedi Maripuu Nõmme gümnaasiumist. Raasiku kooli 7. klassi tüdruk Nele Kröönverk sai preemia kompositsiooni eest.
Vallavanem Raivo Uukkivi ütles, et jäi joonistusvõistlusega üldjoontes rahule: „Võistlusel polnud pikka ettevalmistusaega, tegelikult ju muutus ka esialgne ülesanne. Loomulikult oleks oodanud massilisemat osavõttu, kuid tulemus on hea. Olid esindatud erinevad stiilid, oli väga hea käega tehtud joonistusi, samas ka huvitavaid avaliku ruumi kaunistamiseks mõeldud kavandeid. Loodan, et selline võistujoonistamine saab meie külas traditsiooniks.”