Raasiku vald töötukassa Harju parim koostööpartner

3006
LIIVI PUUMETS, RAIVO UUKKIVI ja töötukassa juht MEELIS PAAVEL.

Töötukassa andis Raasiku vallale Harjumaa ja Tallinna parima koostööpartneri tiitli.

Tiitel anti Raasiku valla sotsiaal­osakonna juhile Liivi Puumetsale ja vallavanemale Raivo Uukkivile üle tänupeol reedel, 23. jaanuaril Estonia teatri Valges saalis.
Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel sõnas, et Raasiku vald sai omavalitsuste hulgas 2014. aasta parima koostööpartneri tiitli seetõttu, et vallas pakutakse tööharjutuse teenust.
Ta ütles, et töötukassa esimene kokkupuude Raasiku vallaga oli  2013. aastal, kui tegid vallavanemale koostööettepaneku: „Tollal oli Raasiku vallast töötuna registreeritud 93 inimest. Sellest ajast algas tihe koostöö valla sotsiaalosakonna juhataja Liivi Puumetsaga, esimene eesmärk oli alustada tööharjutuse teenuse pakkumisega. Liivi Puumets leidis tööharjutuse juhendaja, kaardistas transpordivõimalused ja leidis sobivad ruumid. Ehkki pisitakistusi oli, said need tänu tihedale koostööle ületatud ning möödunud aasta novembris tööharjutusega alustada. Usume, et meie edukas koostöö jätkub ka tulevikus.“
Mullu novembris kuulutas Eesti Töötukassa välja ühishanke Anija ja Raasiku valla töötuna arvel olevatele elanikele tööharjutuse teenuse ostmiseks. Hanke võitsid vallavalitsused, Kehras alustas vene ja Raasikul eesti töötute grupp, mõlemas rühmas kuni 12 töötut.
Raasiku valla töötud puhastavad valla objekte, näiteks Raasiku rahvamaja põrandaid, kuid teevad ka heakorratöid. Tööharjutus kestab kokku 60 päeva ning saab läbi aprilli lõpuks. Lühiajalisi töötuid on Raasiku vallas praegu 51 ja pikaajalisi 28.
Töötukassa juht märkis, et töötute tööleaitamine õnnestub kõige paremini siis, kui võimalikud paljud asjaga seotud inimesed teevad koostööd: „Oleme väga tänulikud nii tööandjatele, kohalikele omavalitsustele ja teistele partneritele, kes on meiega kaasa töötanud. Möödunud aastal aitasime tööotsingutel üle Eesti kokku 82 191 inimest. Tööandjad usaldasid meile vahendamiseks 50 000 tööpakkumist, koostööpartnereid on meil üle 7000 ning oleme sõlminud koostööleppe 13 suurettevõttega.“
Töötukassa valis parimad koostööpartnerid kolmandat aastat järjest – igast maakonnast valiti aasta tööandja, koostööpartner ning kohalik omavalitsus. Parimate partnerite nimetamisel said kaasa rääkida töötukassa kõik maakondlikud osakonnad.
Raasiku vallavanem Raivo Uukkivi lausus tunnustuse kohta, et tiitli tõi pikaajaline ja edukas tegevus, et aidata töötud tööturule tagasi: „Põhimõte on, et anna inimesele õng, mitte kala. See tähendab, et tuleb õpetada tööturu tingimustes hakkama saama, aidata ergutada tööharjumusi, leida tööandjaid ning mitte jagada toetusi, nii vaid abitust suurendades ning töötuid tööharjumusest veelgi enam võõranduma panna. Seda kõike saab teha töötukassa abil ning seetõttu nad ka oma koostööpartnereid tunnustavad.“

Eelmine artikkelSTEFAN LOOTUS Kuusalust võitis Wattbike etapi
Järgmine artikkelKehrasse kavandatakse uut tööstusjäätmete prügilat