Raasiku vald plaanib kaunistada objekte grafitiga

1203

Kaunistamisele võivad minna Raasiku valla taaraprügikastid, alajaamad, skatepark, uisuväljak ja lauluväljak.

Raasiku valla avalikke objekte võivad hakata peagi kaunistama kohalike noorte tehtud joonistused. Projekt on kahes osas: esmalt joonistusvõistlus kavandite leidmiseks, seejärel töötoad õpilastele, kes soovivad oma võidutööd ise objektidele kanda. Võistluse auhinnafond on 1000 eurot.
Idee algatas Raasiku vallavalitsus, vallavanem Raivo Uukkivi kutsus 20. märtsil kokku koosoleku, et arutada võistluse tingimusi.
Vallavanem kommenteeris, et kasutada grafitit kaunistuselemendina tuli ühel õpilasfirma esindajal: „Soov on anda avalikele objektidele tooni legaalse grafitiga, mis poleks selline sodimine, mida oleme harjunud grafitiks nimetama. Kokkulepitud kavandite alusel saab kanda pildid eri pindadele meie valla avalikus ruumis.“
Ta sõnas, et esialgu ei osanud vallavalitsus pakkuda kohti, kus seda ideed võiks rakendada: „Pakkusime välja laululava tagumise siseseina. Siis hakkas mõtteid veel tulema – näiteks skatepargi atraktsioonide küljed, mis muidu nagunii täis soditakse, vallale kuuluvad prügikonteinerid ja veel mitmeid objekte. Tänavakunstnikele on alati olnud meeldivad pinnad alajaamade hooned. Neid on meilgi ja miks mitte anda neile uut ilmet, muidugi tuleb see eelnevalt kooskõlastada. Plaanis on kaunistada ka alajaamade hooned alevikes, tuleb kaasata Eesti Energia. Joonistusvõistlusel osalejad saavad pakkuda ka ise objekte, mille peale võiks nende töö kanda.“
Raivo Uukkivi märkis, et korraldas paar aastat tagasi analoogse ettevõtmise Võsu põhikoolis, et kaunistada Võsu ranna riidevahetuskabiinid: „Joonistused kandis kabiinidele kohalik harrastuskunstnik ja rannale andis see kindlasti sootuks lõbusama ilme.“
Kavandeid ootab vallavalitsus Raasiku valla koolide õpilastelt ja teistelt noortelt, kes on kuni 26aastased. Tööde esitamise tähtaeg on 30. aprill ja parimad tööd saavad rahalise preemia. Joonistusvõistluse parimad pildid kannavad pindadele grafitikunstnikud.
Vallavanem märkis, kui pakkuda koolilastele sellist võimalust, võib eeldada, et enda kavandite järgi tehtut ei tõtata rikkuma.
Võistlustöid hindab vähemalt 11liikmeline žürii, kuhu kuuluvad kolm esindajat vallavalitsusest, keegi igast koolist ning kohalikud kunstnikud. Projektigruppi juhib Aruküla kultuuriseltsi tegevjuht Garina Toomingas, sinna kuuluvad koolide kunstiõpetajad ja abivallavanem Ardo Niinre.