Raasiku staadionile tellitakse projekt

902

Kui projekt olemas, rajatakse esmalt jooksurajad ja heitesektorid.

Paar aastat tagasi sõlmisid Raasiku vallavalitsus ja Eesti Jalgpalliliit kokkuleppe, et Raasiku staadion saab kunstmurukatte. Vallavalitsus pidi tegema eeltöö, jalgpalliliit andma kasutatud kunstmuru. Seda loodeti juba eelmisel aastal, kuid nüüdseks on selgunud, et jalgpalliliidu kaudu kunstmuruväljakut ei saa.

Juunis pakuti vallavolikogu istungil välja, et vallavalitsus võiks moodustada komisjoni, kes arutaks, milline variant oleks parim – kas jätkata kunstmuruväljaku otsimist või taastada senine muruväljak. Investeeringud ulatuvad mõlemal juhul miljonitesse kroonidesse.

Komisjon, kuhu kuulusid kohalikud jalgpalliaktivistid Risto Ilves, Raivo Vaga, volikogu liige Ants Kivimäe jt, arutas asja ning pidas õigeks rajada ikkagi kunstmuruväljak. Arvati, et kõigepealt tuleb tellida staadioni rekonstrueerimise projekt.

„Projekti on vaja nii selleks, et täpselt teada saada, mis staadioni rajamine maksma läheb, kui ka selleks, et oleks võimalik taotleda ehitamiseks välisabi,“ selgitas vallavanem Andre Sepp.

Otsustati, et projekt tellitakse koos Raasiku kooli juurde kavandatava käsitöömaja projektiga. Tänavuses vallaeelarves staadionile kunstmurukatte kohaletoomiseks ja paigaldamiseks planeeritud 250 000 kroonist on alles veel 170 000 krooni, käsitöömaja projekteerimiseks on eelarves kavandatud 125 000 krooni.

Vallavanema sõnul jäi asjahuviliste kokkusaamisel kõlama, et projekteerida ei tohiks üksnes jalgpalliväljakut, vaid oluline on silmas pidada Raasiku kooli huvisid. See tähendab, et projektis tuleb ette näha kehalise kasvatuse tundide läbiviimiseks vajalikud hüppekastid, heitealad ja jooksurajad. Arvati, et nende välja­ehitamiseks peaks kavandama raha valla järgmise aasta eel­arvesse ning alles siis, kui need tehtud, hakata planeerima kunstmurukatet ja staadioni valgustamist.

„Kohalik aktiiv oli seda meelt, et kunstmuruväljaku jaoks peaks hakkama raha taotlema kõikvõimalikest fondidest. Püüame koostöös kohalike aktivistidega otsida selleks parimaid võimalusi. Ka Raasiku jalgpalliklubi peaks aktiivsust üles näitama,“ sõnas vallavanem.

Eelmine artikkelPolitsei palub kaasabi
Järgmine artikkelARTUR TALVIK avas Leader-raha toel rändkino