JANNE KERDO: Kolgas teeme simman-laata

3959
Peakorraldajad ANDRES HEINVER ja JANNE KERDO loosisid laupäeval iga natu­ke­se aja järel välja jõululoterii auhindu.

MTÜ Kolga Arendus ja MC Kolga korraldasid tennisehallis taas kolmepäevase jõululaada.

„Soosime, et esinejad saaksid osa laadast ja külastajad-kauplejad esinemistest. Tegu ongi rohkem simman-laadaga,“ ütles Kolga laada perenaine Janne Kerdo.
Laat kestis Kolga tennisehallis reedest pühapäevani, müüjaid oli kolme päeva peale kokku ligi 40. Laadakülastajaid oli 500 ringis.
Müüjad kiitsid, et neil on Kolgas laadal huvitav, pidevalt midagi toimub, üks esineja vahetub teisega. Uute esinejatega tuleb laadale uus seltskond potentsiaalseid ostjaid. Koos esinema saabuvate lastega on kohal nende vanemad, nemadki ostavad midagi kaasa. Sedasi nutikalt tehtud korraldus, jäid müüjad rahule.
Laadaprogramm oli kirev, laval käisid enamasti kohalikud esinejad. Reede ja laupäev lõppesid tantsuõhtuga. Töötas õnneloos.
Janne Kerdo: „Tuleb teha neid asju, mis meeldib. Kui on võimalus pakkuda kogukonnale midagi vahvat, on tore. Jõudu edasiliikumiseks annavad rõõm ja sära, mis on rahva silmis, ja suurepärane meeskond – toitlustajad, esinejad, abilised.
Laupäeval olid laval kolm kohalikku meest Urmas Osila, Andres Heinver ja Ott Sandrak, kes tunni aja vältel kõnelesid kohalikest päevakajalistest teemadest: haldusreformist, sigade matmispaiga vastu võitlemisest, Kolga aleviku tänavavalgustusest, turismist, kogukonnast. Pikem ülevaade kõneldust ilmub järgmises Sõnumitoojas.
„Plaan oli tuua laadakavasse midagi tõsisemat ehk teemasid, mis meid puudutavad. Kindlasti jätkame seda ka järgmisel laadal, mis tuleb 16.-18. detsembril 2016,“ lubas Janne Kerdo.
Kolga seltsielu eestvedajatel on peatselt algaval aastal plaanis tähistada 15 aasta möödumist Kolga kivisilla taastamisest. Kindlast tuleb Kolga karap. Jätkatakse raamatuklubi õhtutega, järgmine kokkusaamine on 26. jaanuaril, see on klubil järjekorras 14. kohtumine kirjanikuga.

Eelmine artikkelLoksa haiglahoone on müügis
Järgmine artikkelAruküla terviserada lõplikult valgustatud