Raasiku roki-räpi luulekohvikus esinesid EIXD ja Asteroidid

2282
Raamatukogule teenisid raha kohvikupidajad Raasikult MERLIN MÄGI, BERTA PAJO ja MARIIA TIIK.

Raasiku raamatukogu ja noortekeskuse ühistööna loodi raamaturiiulite vahele kohvik ning esinemispaik, kuhu mahtus bänd.

Kui Raasiku raamatukogu juhataja Eha Podgornova pakkus idee teha raamatukogupäevade raames kontsert ja luulekohvik, vastas noorsootöötaja Angela Allik, et see on hull idee, raamatud hakkavad lendama. Eha Podgornova jäi mõttele kindlaks ning teisipäeval, 20. oktoobril esinesid raamatukogus Aruküla räppar Eik Erik Sikk ehk EIXD ning huvialakeskuse Pääsulind noortebänd Asteroidid, Raasiku noortekeskuse tüdrukud küpsetasid ja müüsid suupisteid. Luulekohvikus käis paarkümmend inimest.
Eha Podgornova jutustas, et soov oli pakkuda uut raamatukogupäevade ning muusika-aasta puhul: „Esimene katsetus pakkuda raamatukogus muusikat oli kevadel, kui korraldasime kandleõhtu, kus Piret Sternhofi kandleõpilased Arukülast ja Raasikult andsid kontserdi ja oli töötuba.”
Ta rääkis, et Raasiku raamatukogu pole eriti suur, tuli mõelda, kuhu panna publik, esinejad ning kohvikunurk: „Ei tahtnud mõtet nurka visata ning muusikaõpetaja Juhan Trump vastas, et bänd mahub lastenurka mängima küll.”
Kuna üritus toimus koolivaheajal, kutsus raamatukogu juhataja appi noortekeskuse lapsed. Noorsootöötaja Angela Allik ütles, et oli kohe nõus kaasa lööma, sest korraldamine oli lastele põnev  ning kohvikut pole nad varem teinud.
Kontserdi ja luuletuste lugemise kõrvale müüsid küpsetisi, kohvi ja teed Merlin Mägi, Berta Pajo ja Mariia Tiik, kes hommikul küpsetasid noortekeskuses ning valmistasid ka kohvikut ette. Nad teenisid paarkümmend eurot, mille kinkisid raamatukogule. Lisaks annetasid küpsetisi Saima Sõmer, Ly Otsa ning Merle Tõnnus.
Eha Podgornova rääkis,kuna oli ettelugemispäev, valis ta mõned räpilaulud, mille tekste sai vabas vormis ette lugeda. Luulekohvikus sündis ka üks uus luuletus, mille tegi õhtu jooksul Raasiku luuletaja Janar Vaik.
Räpi-rokikohviku nimi tuli sellest, et räpimuusikat esitas ning oma loomingust rääkis räppar Eik Erik Sikk. Rokimuusika sugemetega muusikat esitas noortebänd Asteroidid, kus solisti saatsid kitarristid, trummar, tšellomängija. Bänd Asteroidid alustas tegevust 2014 septembris, kui eelmise noortebändi Pilvelõhkujad liikmed lõpetasid koos Aruküla põhikooliga ka bänditegemise ning läksid mujale õppima.
Bändi juhendaja Juhan Trump lisas, et  kui Pilvelõhkujate poisid tunnevad, et soovivad, jõuavad jätkata, siis arutab nendega edasi.
Angela Allik sõnas, et üritusest võiks saada traditsioon, sest raamatukogu on mõnus kogunemiskoht: „Noored olid usinad, tulid appi hommikul, tegid süüa, mõtlesid hindu, meisterdasid silte.”
Eha Podgornova jäi õhtuga väga rahule: „Esinejate otsimine oli vahva. Olime kuulnud Asteroididest. Hakkasime ajama jälgi, et Arukülas peaks olema ka üks räppar EIXD, kes isegi televiisoris esinenud. Leidsime ta üles ja kutsusime esinema. Kohvikut võiks pakkuda sagedamini ka teiste ürituste ajal.”
Eik Erik Sikk ütles, et see oli tema esimene esinemine koduvallas: „Kontserdi kulg oli naljakalt piinlik, sest koht polnud kindlasti parim alternatiivse räppmuusika esitamiseks. Oli aga mõnus oma luulet taas ette kanda, sattudes ootamatusse keskkonda. Räpp seostub tihti nokamütside ja laiamisega, soovin sellistel ettevõtmistel panustada räpparite stereotüübi muutmisse ja näidata, et kogu muusikaliikumine on enamasti lihtsakoeline ning lõbus rütmi peale luuletamine.”

Eelmine artikkelPOLITSEIKROONIKA
Järgmine artikkelSelgusid Lahemaa meistrid lauatennises