Raasiku opositsioon küsis vallavolikogus teehoiukava kohta

1178

Volikoguliikmed küsisid vallavanemalt, miks pole saanud infot, millal ja mis järjekorras hakatakse teid hooldama.

Raasiku vallavolikogu istungil esitasid opositsiooni kuuluvatel volikoguliikmetel küsimuse, miks pole paigas käesoleva aasta teedehoolduseplaan. Andre Sepp ja Tiina Rühka ütlesid, et vallarahvas tahab teada, millal teehöövel nende juurde jõuab ja millal lapitakse augud.

Vallavanem Raivo Uukkivi kommenteeris pärast istungit, et vastata saab siis, kui kava on uue teedehooldajaga kokku lepitud.
Teedehoolduse teema tõstatas esmalt volikoguliige Andre Sepp, kes küsis, kuidas said korda Kulli ja Koluvere teed, milline oli valla panus ning milliseid teehooldustöid planeeritakse.

Vallavanem vastas, et kogukonnad teavad valla rahalist seisu ning pakkusid abi teeremondiks: „Vald toetas teehoiurahadest materjalide ostmist ning mõningaid töid. Selline koostöö on kiiduväärt ning esimesena tegi oma tee korda Kalesi küla rahvas.“

Tiina Rühka teatas, et on saatnud valla keskkonnaosakonda mitu kirja küsimusega, millal ja mis kava järgi hakatakse teid hooldama, kuid pole saanud ammendavat vastust.

Vallavanem soovitas esitada oma küsimused edaspidi kirjaliku teabenõudena valla üldmeilile: „Nii on tagatud kirjade registreerimine, mis annab võimaluse küsimuse põhjalikult läbi mõelda ning vastaja saab küsimusest aru.“

Volikoguliige Ivar Vilberg sõnas, et kui kogukond algatab remondi ning vald seda toetab, võib tekkida võidujooks: „Varem oli vallavalitsusel seisukoht, et erandeid teha ei saa. Kui vald alati teeremonti panustab, soovivad kõik oma tee korda teha.“

Raivo Uukkivi lausus, et 2012. aastal koostatud teehoiukavast ei saa keegi aru, mida on planeeritud: „See dokument on nõrk, kuid eelarvega tihedalt seotud. Kulli ja Koluvere teede puhul on loomulik, et vald aitab kaasa, kui kogukonnal on initsiatiiv.“

Teedehoolduse teema jätkus istungi lõpus, kui Andre Sepp palus oma sõnavõtus veel kord selgitust, kuidas vallavalitsus planeerib teehooldustöid: „Volikoguliikmed peavad suutma viia oma valijatele infot, mis on valla võimalused, mis mahus planeeriksite hooldust ja remonti, palju on raha aukude lappimiseks.“

Ta lausus, et pole oma küsimusele siiani vastust saanud: „Olen saanud vihjeid, et on olemas teehoiukava, kuid valla kodulehel protokolle vaadates selgub, et teede eest vastutav komisjon on viimati koos käinud jaanuaris. Vallavolikogu istung on avalik koosolek, kus peab saama küsimusi esitada. Ma ei pea vajalikuks, et kõiki küsimusi peab esitama teabenõudega.“

Andre Sepp oli nördinud, et volikogu keskkonnakomisjon ei andnud istungil infot teede olukorrast: „Palusin maikuu istungil, et keskkonnakomisjon esitaks järgmisel istungil ülevaate, mis seisukorras on valla teed ning mis järjekorras võiks neid remontida. Seda infot ma ei saanud.“

Sõnavõtuga jätkas Tiina Rühka, kes ütles, et pole saanud oma meilidele vastust: „Saan aru, et pean oma küsimusi edaspidi korrektsemalt vormistama. Küsisin märtsis keskkonnaosakonna juhilt Alari Kruusvallilt, kas on olemas teedehooldusplaan. Soovisin teada, millal on plaanis greiderdada ja hööveldada Järsi teed, sellega ristuvate teede peale- ja mahasõitudel on endiselt järsud astangud.“

Tiina Rühka: „Tuletasin aprillis uuesti meelde. Vallavanem vastas, et hange tuleb, teemaga tegeletakse. Vallavanem püüdis diplomaatiliselt selgitada, kuid ma ei pöördunud ju tegelikult tema poole.“

Ta tõdes, et ei saa valijatele öelda midagi kindlat: „Nüüd saime teada, et midagi on teoksil. Sellest on vähe, et höövel on käinud Järsi ning mõnda teist teed kriipimas. Kui üksteisele kirjutame, eeldan, et see ka vastab, kellele kirjutan.“

Vallavanem Raivo Uukkivi pärast opositsiooni esindajate sõnavõtte selgitamiseks sõna ei saanud. Ta saatis hiljem volikoguliikmetele kirja, kus selgitas sõnavõttudes puudutatud teemasid.

Vallavanem lisas kirjale teehoiukava, kus on märgitud, et käesoleval aastal on planeeritud 90 000 eurot Aruküla kergliiklustee ehitamiseks ning 85 000 eurot vallateede hoolduseks: „See on leitav ka Riigi Teatajas, mida peaksid teadma kõik volikoguliikmed.“

Vallavanem kirjutas, et hankeleping eelmise pakkujaga lõppes 2013. aasta oktoobris: „On raske taibata, miks selleks ajaks polnud korraldatud või välja kuulutatud uut hanget. Need, kes toona selle eest vastutasid, on asunud küsima küsimusi, millele saaks kõige kiirema vastuse peegli ees.“

Ta lisas, et praeguseks on uus teehooldaja leitud: „Kuulutasime hanke välja aasta alguses, esimesel korral see ebaõnnestus, sest pakkumisi ei tulnud. Teises voorus esitati üks pakkumine ning oleme sõlminud temaga lepingu. Järgnevalt saame panna paika kava, mille järgi hakkab töö käima. Seni pole meil mingit muud kava, kui paluda eelmist lepingupartnerit OÜd ÜLE, et tulgu ja hööveldagu. Vahel nad ka tulevad, kuid sageli ei reageeri üldse, sest nende leping on lõppenud.“

Vallavanem lausus Sõnumitoojale, et ei mõista, mis on volikoguliikmetel kirjaliku küsimuse esitamise vastu: „See pole teabenõue, vaid kirjalik küsimus. Olen nõus, et istung on avalik koosolek ja seal saab küsimusi esitada, aga neile vastuse saamiseks, eriti kui küsimise järel reglement vastamist ette ei näe, tuleb need küsimused esitada lisaks kirjalikult.“

Raivo Uukkivi rõhutas, rumal on arvata, et teehoolduses ei saa teha erandeid: „Iga initsiatiiv ja sellega kaasa minemine kaalutakse põhjalikult läbi, arvesse võetakse mitmeid tegureid, sealhulgas ka tee olukorda ja alles siis otsustatakse kaasrahastus. Hirmuks, et nüüd soovivad kõik oma teid korda teha, pole põhjust.“

Eelmine artikkelAIDI GERDE TUISK jätkab Estonian Cupi liidrina
Järgmine artikkelANDRE SEPA lahkumishüvitisest 5000 eurot Raasiku Lionsitele