Raasiku oma meeste vanatehnika maakaitsepäeval

2831
PAUL KUKK ja 1926. aasta Harley Davidson.

Vanatehnika väljapanek Harju maakaitsepäeval Raasikul oli menukas.

Vanatehnika näitusele oli toodud kolm mootorratast ja Volga.

Esmakordselt sai näha oma valla elaniku Paul Kuke mootorrattaid – 1911. aastast pärit Inglismaal valmistatud Royal Enfieldi ja 1926. aasta Harley Davidsoni.

Vanad mootorrattad on olnud Paul Kuke aastakümnete pikkune hobi, kokku on tal uunikume umbes 30.

„Seesama Harley Davidson oli kusagilt soost välja tõmmatud. Olemasolevad osad olid roostes, mõned on välismaalt juurde saadud. Pildi, milline see välja peab nägema, sain ajakirjast, värvid ja Harley Davidsoni kleepsu Soome tuttavalt. Tean, et see ühe suure esilaternaga on 1926. aasta mudel, sest 1927. aastal hakkas Harley tootma kahe esilaternaga mootorrattaid.“

Ants Kivimäe oli välja pannud mootorratta K-500 1933. aasta mudeli: „See on mu kõige esimene kordatehtud tsikkel ja ka südamelähedasem. Ostsin 1975. aastal.“

Temalgi seisab kodus veel mitukümmend uunikumi, mis kordategemise järge ootavad.

„Eestis asutati vanasõidukite klubi Unic 1976. aastal, paarikümnest liikmest kümmekond oli Raasikult. Pikapeale seltskond kasvas ja varsti oli klubis juba sada ja rohkem liiget,“ rääkis Ants Kivimäe.

Raasiku endine vallavanem ja riigikogu liige Andre Sepp oli vaatamiseks toonud oma halli värvi nõukogudeaegse eks­klusiivauto Volga.

Eelmine artikkelPõleng taas vanas laudas
Järgmine artikkelTänu juurdeehitusele näeb Viinistu kunstimuuseumis poole rohkem maale