Raasiku lasteaia juurdeehituse projekt on valmis

1004

Volikogu tutvus Raasiku kooli ja lasteaia juurdeehituse projektidega.

Projekteerimisbüroo Dialoog OÜ esindajad tutvustasid novembri alguses toimunud istungil Raasiku vallavolikogule Raasiku lasteaia ja põhikooli juurdeehituse projekte.

„Lasteaia juurdeehituse projekt sai nädal varem valmis ja anti vallavalitsusele üle. Kooli juurdeehituse projektile saab teha veel viimaseid parandusi,“ selgitas vallavanem Aare Ets.

Raasiku lasteaia projekt
Lasteaia juurdeehituse päikesepoolsesse külge tuleb mängutuba ning teise magamisruum ja riietusruumid, keskele hoiuruumid. Maja plaanitakse väljastpoolt mitmevärviline, meenutab ümarate nurkade ja puitribidega mänguklotsi. Palju on kasutatud punast värvi, et sobituks põhikooli ja ka lasteaia teiste korpuste punaste katustega. Osa Kooli tänavast liidetakse lasteaiaga, sinna tulevad kergliiklusteed. Tänav suletakse.

Istungil küsiti, kas juurdeehitust ei oleks olnud võimalik teha passiivmajana, et saanuks taotleda riiklikku toetust.

Arhitekt Tiina Reimets vastas, et tegu on juurdeehitusega, sellisel juhul oleks tulnud kogu ehitis rekonstrueerida.

Uuriti, kas punane puidust materjal on ilmastikukindel ja näeb viie aasta pärast sama hea välja, miks on juurdeehituse juurde nähtud ette ainult üheksa parkimiskohta ja mis saab köögist, kui lapsi juurde tuleb.

Projekteerija ütles, et head õlivärvid püsivad väga hästi ja kaua. Parkimiskohtadeks rohkem ruumi ei ole ja parkida saab ka vana osa juurde ning Meierei tänava äärde. Juurde tulevate lastega on arvestatud ja leitud, et ruumi on piisavalt.

Raasiku lasteaia juurdeehituse projekt maksis 15 120 eurot.

„Lasteaia juurdeehitus on kirjas valla arengukavas. Et saaks hakata ehitama, peab vallavolikogu kõigepealt kinnitama arengukava, siis korraldame riigihanked ehitustöödele ja laenurahale ning seejärel on võimalik võtta laenu ja kuulutada välja ehitushanked. Vallavalitsus teeb praegu järelepärimisi hangete kohta, et saada teada ehituse võimalik maksumus. Kui arengukava kinnitatud, hakkame tegelema riigihanke väljakuulutamisega,“ märkis Aare Ets.

Raasiku kooli juurdeehitus
Juurdeehituse projektis tekitas küsimusi spordisaali suurus. Projekti jäi esialgu kulude kokkuhoiu mõttes korvpalliplatsi suurune saal. Volikogu istungil uuriti, kas ei saaks väljakut suurendada inventari- ja õpetajaruumide keldrisse viimise ning kokkupandavate tribüünide arvelt. Arvati, et inventar peaks olema siiski samal korrusel.

Are Kaurit sõnas, et paarikümne aasta eest ehitati liiga väikeseid saale ja pärast kurdeti ning pakkus, ehk oleks mõistlik siiski kohe suurem saal ehitada.

Arutati ka, kuidas on lahendatud spordisaali valguse küsimus, kui saal asub lõuna pool, tuleb loodusliku valgusega probleeme. Pakuti peegeldava või tumendatud klaasi varianti.

„Päris kindlasti tulevad projekti muudatused. Ilmselt tähendab see mõningast lisakulu projekteerimisel. Valmis peab projekt olema järgmise aasta veebruaris. Projekteerimine läheb maksma 29 880 eurot. Ehituse finantseerimisel loodame KOIT-kava toele,“ kommenteeris vallavanem Aare Ets.

Eelmine artikkelKuusemäe külast leiti granaadid
Järgmine artikkelValklas valmis Eesti moodsaim robotlüpsilaut