Raasiku ja Kuusalu noored tegid esimese talvelaagri

1613
Raasiku ja Kuusalu noored proovisid tõukekelku – kohevas lumes oli kohati kiirem liikuda kelgu kõrval jaluta

Kõrvemaa matka- ja suusakeskuses tegid talisporti 20 last.

Raasiku noorsootöötaja Angela Allik ütles, et talvelaager õnnestus imehästi – laagri ajaks sadas maha paks lumi ning tulid krõbedad külmakraadid: „Just see, mida ootasime ja lootsime.”
Kuusalu ja Raasiku noortekeskus on korraldanud lastele koolivaheaegadel laagreid ka varem, kuid talvelaagrit seni mitte. 6.-8. jaanuarini tehti avalöök ning talvise kooliaja viimasel nädalal läksid paarkümmend põhikooliealist last koos noorsootöötajatega Aegviitu Kõrvemaa matka- ja suusakeskusesse.
Laagri nimi oli RaKu Talv, mis on lühend Kuusalu ja Raasiku noortest.  Raasiku  noorte  eest  hoolitses noorsootöötaja Angela Allik, Kuusalu seltskonda koordineeris Priit Parro.
Angela  Allik jutustas, et planeerisid laagrit kaua, kuid ilma suhtes hirmu ei tundnud: „Aegviidu loodus on imekaunis ning olime valmistunud ka selleks, et lund ei tule üldse. Oleks ikkagi saanud matkata ning disc-golfi mängida. Mudaväljades oleksime muidugi olnud pettunud. Läks aga õnneks ning saime eheda talve, krõbeda külma ning imelise looduse.”
Ta sõnas, et talisporti sai teha palju – üks erilisemaid ettevõtmisi oli tõukekelkudega sõitmine, olid ka traditsioonilised kelgutamine, suusatamine ja uisutamine. Osavust said lapsed proovida disc-golfi mängimises, kus tuli lendavat taldrikut korvi lennutama.
Angela Allik ütles, laagri mõte tekkis sellest, et pakkuda lastele koolivaheajal midagi põnevat: „Tahtsime  noored  oma  mugavus­tsoonist välja tuua. Sageli on ju nii, et koolivaheajal kiputakse olema toas ning lastakse end paeluda nuti-, arvuti ja televiisorimaailmast, samas kui akna taga on imekaunis talv.”
Ta kiitis, et ükski noor laagris ei virisenud: „Tekkis nii mõnus kambavaim, et endal oli ka hea olla. Enne laagrit lugesime hoolikalt sõnad peale, et tuleb end soojalt riidesse panna ning palju rõivaid kaasa võtta, sest oleme väga palju õues. Kui on õige riietus, on lumes müttamine üks ägedamaid asju. Õhtuti käisime saunas, et külm kontidest välja saada ning hooga järgmisele päevale vastu minna.”
Noorsootöötaja märkis, et ükski noor laagris haigeks ei jäänud: „Kui kool algas, käisin Raasikul spetsiaalselt 6. ja 7. klassis uurima, kuidas on tervis – kõik olid kohal.”
Talvelaagri traditsiooni plaanib ta jätkata ka edaspidi, kui noortel on huvi: „Raasiku ja Kuusalu noortel on hea klapp. Kuna oleme palju koostööd teinud, on noored omavahel tuttavad ning saanud headeks sõpradeks.”

Eelmine artikkelLoksa mälumängu 3. etapi võitis Neymar Seli
Järgmine artikkelAinult reformitahtest ei piisa!