Raasiku ja Anija vald osalesid „Maal elamise päeval“

503
Pikaveres oli kõige populaarsem teadusring, kus AARE BAUMER õpetas raketi tegemist ja õhku laskmist. Foto Kalev Laast

Laupäeval, 28. septembril toimunud üle-eestilise „Maal elamise päeval“ pakuti Raasiku vallas tegevust paarikümnes eri kohas, kokku loendati ligikaudu 960 külastust, Anija vallas võtsid algatusest osa kultuurikeskus ja rahvamajad, kokku külastas neid sel päeval 80 inimest.

Raasiku vallas avasid „Maal elamise päeval“ huvilistele uksed valla kõik allasutused – koolid-lasteaiad, rahvamajad, raamatukogud, noortekeskused, spordihooned, lisaks kirik, Hellema talu-muuseum ja mõned ettevõtted. Vallamajas jagasid „Maal elamise päeva“ ja Raasiku valla kohta infot vallavalitsuse töötajad Juta Asuja ja Evelyn Velberk, vallavanem Andre Sepp rääkis infotunnis miks on Raasiku vallas hea elada ja tasub sinna kolida.

Vallamaja ees kinnisvaratelgis, tutvustasid kinnisvarabüroo Uus Maa ning Arukülas kortermaju ehitava-müüva Alleks Ehituse esindaja vallas pakutavaid eluasemevõimalusi.
Maakler Piret Pall kinnisvarabüroost Uus Maa ütles, et rahvast uudistamas käis, kuid vähe: „Mõned kohalikud vanemad inimesed tulid uurima, mida tema maatükiga, mis on lastele hoitud, aga nad pole sellest huvitatud. Mõned noored tulid otsima-vaatama kortereid, nemad suunasin Alleks Ehituse poole. Üks inimene, kes müüb Arukülas oma korterit, küsis, kas lähikülades oleks midagi pakkuda. Majade kohta uuriti rohkem. Oli siiski tore päev.“

Aruküla Kultuuriselts korraldas huvilistele vallas bussiekskursiooni. 25kohaline buss oli sõitjaid täis. Seltsi tegevjuht Garina Toomingas ütles, et kaks inimest olid elukohta otsimas, mõned olid vallas veel lühikest aega elanud ning soovisid seda paremini tundma õppida, suurem osa oli neid, kes kasutasid võimalust tutvuda kohtade-asutustega, kuhu seni polnud sattunud.

Pikavere mõisas kestis programm kogu päeva– tehti ekskursioone, toimusid teadus-, robootika- ja mehaanikaringid, pakuti kultuurilist meelelahutust.

„Päeva jooksul käis meie juures üle 200 inimese. Palju oli oma valla inimesi, kaugemalt ilmselt vähem. Väga populaarne oli teadusring, kus Aare Baumeri juhendamisel sai teha rakette ja neid õhku lasta. Oli mõnus päev, kuigi linnarahvast ootasime arvukamalt,“ rääkis Pikavere mõisakooli direktor Helju Kadakas.

Ka vallavalitsuse hariduse, kultuuri- ja spordiosakonna juhataja Juta Asuja arvas: „Arvestades meie asukohta, võinuks pealinnarahvast olla rohkem, vallamajas käis neid 10-15. Kohalikele inimestele tegime reklaami piisavalt, kuid linnarahvale võis info jääda napiks. Vallamajja jõudsid sealt paar pensionäripaari, mõned noored. Üks noor ema lastega otsis kodu linnakärast eemal, mõni soovis lihtsalt näha, milline on elu maal.“

Anija vallas lõid ettevõtmises kaasa kultuuriasutused. Valla kultuurikeskuse juhataja Elvis Hrupa ütles, et kõigi nelja rahvamaja uksed olid avatud, korraldati töötube: „Olen väga rahul, päev läks asja ette, kuigi suurem osa külastajaid olid oma valla inimesed, mujalt olid vaid mõned pered. Loodan, et järgmisel korral osalevad ka meie vallast teised asutused ja ettevõtted.“

Eelmine artikkelAla­ve­re noor­te­ruum sai uued ak­nad
Järgmine artikkelAren­dus­ko­ja toi­dup­ro­jek­ti­de järg­mi­ne samm – taot­le­da mait­se­te aas­tat Põh­ja-Ees­tisse