Raasiku Elektri võimla jääb uuendamata

970

Raasiku vallavalitsus katkestab võimla renoveerimise lepingu Raasiku Elektriga.

Raasiku vallavolikogu 14. detsembri istungil andis arengu- ja planeerimiskomisjoni esimees Tiina Rühka ülevaate Raasiku valla ja ASi Raasiku Elekter vahelisest lepingust ning avaldas komisjoni seisukoha: lõpetada Raasiku Elektri võimla renoveerimist puudutav leping, mille kohaselt pidanuks vald eraldama lepingupartnerile neljal järjestikusel aastal 100 000 krooni spordisaali kaasajastamiseks.

Nüüdseks on vallavalitsus pidanud firma juhtkonnaga eelläbirääkimised lepingu lõpetamiseks, kuid vallavanem Andre Sepa sõnul peab uue kokkuleppe lõplikult kinnitama Raasiku Elektri juhatus.

Volikogu arengu- ja planeerimiskomisjon on teinud ettepaneku saavutada Raasiku Elektriga kokkulepe võimla kasutamiseks praegusel kujul, kevadest sügiseni kuni kooli uue võimla valmimiseni, kuid pesemisvõimaluseta.

Projektide kavasse 2011. aastaks planeeritud 100 000 krooni soovitati lisada Raasiku põhikooli staadioni rekonstrueerimiseks ning seni eraldatud 100 000 krooni, millest umbes 9000 krooni on kulunud, võimla elektriga kütmiseks, jätta edasiste jooksvate kulude katteks.

Vallavanema hinnangul on Raasiku Elektri võimla ja abiruumide seisukord halb ning sinna kuluvad investeeringud kujuneksid planeeritust palju suuremaks: „Oleme Raasiku koolijuhiga teemat arutanud ja tema ei näe Raasiku Elektri võimla kasutamisel perspektiivi, kuna see asub koolist paari kilomeetri kaugusel, samuti on tegu eraomandiga.“

Ivar Vilberg edastas istungil eelarve- ja majanduskomisjon arvamuse, et Raasiku Elektrilt tuleks tagasi võtta kogu 90 000 krooni. Kui vald soovib võimlat siiski kasutada, tuleks teha uus leping, mitte jätta vana mingil määral kehtima.

Täpne otsus Raasiku vallavalitsuse ja ASi Raasiku Elekter vahelise lepingu edasisest saatusest võetakse vastu lähiajal, ütles vallavanem Andre Sepp.

Eelmine artikkelRaske liiklusõnnetus
Järgmine artikkelPärispea seltsimaja avamispeol esines „Eesti talendi” võitnud lehepillimängija