Postkontorite sulgemine

20

Postkontori olemasolu suuremates asulates on tundunud iseenesestmõistetav, nii ka Kuusalus, Arukülas ja Raasikul. Ent nüüd on Omniva teatanud, et alates 1. novembrist lõpetab Kuusalus postkontor tegevuse ning tänavu on plaanis need sulgeda ka Arukülas ja Raasikul.

Pakiautomaadid töötavad juba aastaid täistuuridel ning postkontorite asemele pakutakse personaalse kirjakandja teenust. Aeg näitab, kas ja kuidas seda teenust kasutama hakatakse. Avaldame seekordses Sõnumitoojas Omniva selgituse, kuidas saab personaalset kirjakandjat tellida.

Postkontorite arvu on Eestis pidevalt vähendatud. Omniva postiajaloo ülevaate andmetel oli esimeses Eesti vabariigis 1936. aastaks 120 telegraafi-telefonikontorit, 600 postiagentuuri ja ligi 3000 kirjatalu. Nõukogude ajal tegutsesid sidejaoskonnad mitmel pool külades, paljud külaelanikud jõudsid sinna vähemalt kord aastas ajalehti ja ajakirju tellima.

1990. aasta lõpuks oli Eestis 606 statsionaarset sidejaoskonda, 1998. aastal 451 postkontorit, eelmise aasta novembris 265. Käesoleva aasta lõpuks tahetakse tööle jätta 182 postkontorit ja postipunkti.

Eelmine artikkelSa­ri­ka­pi­du Keh­ras – 30 aas­ta­se va­hea­ja jä­rel uus kor­ter­ma­ja
Järgmine artikkelPolitseiuudised