Polügooni laienemine

1651

Kui Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses muretsesid kohalikud ettevõtjad ja elanikud polügooni uute ohualade loomise mõju üle nende elule ning tööle, lendasid sealt suure mürinaga üle Eesti ja USA õhuvägede ühisõppusele tulnud hävitajad. Lähiajal on polügoonil toimuvat tänu sõjalennukitele tavapärasest rohkem näha ja kuulda. Inimesed on mõistvad, muutunud julgeolekuolukorras nimetatakse polügoonilt kostuvat vabaduse hääleks.
Turismiettevõtjad rõhutasid, et Kõrvemaa on kihvt koht oma rabade, järvede ja oosidega. Kes seal on käima hakanud, see läheb jälle. Aastas käib Kõrvemaal matkamas, sportimas, puhkamas sada tuhat inimest, see piirkond on kujunenud oluliseks turismipiirkonnaks. Hiljuti kinnitas Anija vallavolikogu turismi arengukava vallas, selles on kavandatud arendada matkaradu ja puhkekohti ka aladele, kuhu kaitsejõud soovivad laiendada polügooni ohualasid.
Reedel Pillapalus räägitust tegid uudise TV3 „Seitsmesed Uudised“ ja ka Tallinna TV. Ministeeriumi asekantslerite kinnitusel on polügooni laienemise küsimustes ees mitmeid kohtumisi kohalike elanikega. Jälgige reklaame ja mõelge kaasa. Sõnumitooja lubab arenguid jälgida samamoodi, nagu tegime seda aastaid tagasi, kui kavandati Kuusalu vallas asuvat keskpolügooni.

Eelmine artikkelSadakond matkajat uudistasid Valgejõe ürgorgu
Järgmine artikkelKuusalu näitetruppidele Harju teatrifestivalilt kaks Grand Prix’d