Politsei tänas 94. aastapäeva puhul abilisi

1732

Põhja prefektuur tegi vastuvõtu abipolitseinikele, Ida-Harju osakond teistele abilistele.

Teisipäeval, 12. novembril tähistas Eesti Politsei 94. aastapäeva.

Põhja politseiprefektuur korraldas sel puhul 8. novembril tänuürituse abipolitseinikele, Tallinnas Ida politseijaoskonna ruumides tunnustati prefektuuri teenekamaid abilisi.

Ida-Harju politseijaoskond kutsus Maardusse need abilised, kes polnud abipolitseinikud.

ALO LAHTVEELE Kehrast teenetemärk
Anija vallast said tunnustuse Alo Lahtvee ja Sergei Dõmša, Kuusalu vallast Anneli Roosi ning Raasiku vallast Urmas Sander.

Põhja politseiprefektuuri juht Veiko Randlaine andis Alo Lahtveele üle abipolitseiniku teenetemärgi pideva enesearendamise ja koolitustel omandatud oskuste rakendamise eest.

Alo Lahtvee ütles, et tunnustus tuli üllatusena, kuigi 1500 tundi tööd, mille eest teenetemärk antakse, sai mõne aja eest täis: „Olen aidanud patrullida ja teha liiklusjärelevalvet nii, kuidas aega on olnud. Koolitustel tuleb ikka kohal käia ja ennast täiendada, ainult eksami sooritamisest ei piisa. Tuleb end uute asjadega kursis hoida ja õppida seda, mida politseigi.“

Sergei Dõmša sai prefekti tänukirja märkimisväärse isikliku panuse eest kogukonna turvalisemaks muutmise eest korrakaitselistel eesmärkidel.

Ta sõnas, et on aidanud politseid igapäevatöös: „Olen käinud patrullimas, vahepeal päris aktiivselt, ikka mitu korda nädalas. Tunnustusi antaksegi aktiivsuse eest. Päris niisama ei saa.“

Anneli Roosi sai abipolitseiniku meeneplaadi silmapaistva panuse eest avaliku korra tagamisel 5 aastat.

Urmas Sander Raasiku vallast sai prefekti tänukirja silmapaistva panuse eest avaliku korra tagamisel 15 aastat Põhja prefektuuri abipolitseinikuna.

Abipolitseinikuks hakkas ta kodukoha turvalisuse huvides: „Sel ajal oli kuritegevus Arukülas probleem. Olin ka Aruküla Korrakaitse asutaja.“

Praegu peab ta olukorda küllaltki rahulikuks, kuid käib paar korda kuus politseil abiks patrullimas: „Toetan ikka politsei tegevust. Arvan, et mees peab suutma kaitsta iseennast ja avalikku korda ning kuna mul see asi selge, siis aitan meeleldi.“

Ida-Harju jaoskonna tänuürituse kutse 30 abilisele
Ida-Harju politseijaoskond kutsus oma koostööpartnerid 14. novembril tänuüritusele Maardusse. Kaetud oli kohvilaud, esinesid Tuule Ingel ja vennad Jer­šovid Maardu muusikakoolist.

Ida-Harju Politseijaoskonna juht Veiko Randlaine lausus kõnes, et kokku kutsuti inimesed, kes pole abipolitseinikud, aga on oma suhtumise ja tegevusega aidanud muuta meie elu turvalisemaks.  

„Siin on inimesed, kes kannavad hoolt, et lastele ja noortele saaksid õigeaegselt selgeks varitsevad ohud ja neist kujuneksid õiguskuulekad ilmakodanikud. On neid, kes südamega teevad oma igapäevast tööd riskiperede ja lastega, et tagada sotsiaalne hoolivus. Ka neid, kes on aidanud kinni pidada õigusrikkujaid,“ ütles ta.

Tänukirja, lilleõie ja meene said Anija valla lasteasutustest Külli Süld, Rutt Vardja ja Marianne Lõoke ning Marko Merzin Kehra komandost.

Kuusalu vallast olid tänuüritusel Astrid Meister, Ülle Rekk, Elle Alliksaar ja Kai Sinisalu. Kuusalu vallast tänati veel Nõmmeveski hüdroelektrijaama rajatiste metallivargad kinni pidanud Rando Nooskat ja Enn Eriksood ning poevar­gaid tabada aidanud Kuusalu Konsumi juhatajat Lianne Vokki.

Raasiku vallast oli kutsutud Õnnela Metsaorg ja Loksalt Tiina Murdvee, Aegviidust Thea Luik.

Noorsoopolitseinik Maige Ojavee tõdes, et häid abilisi on jaoskonna piirkonnas palju, aga rohkem ei saanud kutsuda.