Poliitilist katuseraha tuleb kõige rohkem Anija valda

1892
Kehra Kunstidekooli direktor ENE KERB: „5000 euroga saame remontida kaks kontsertklaverit.“

Anija valda antakse 35 000, Loksa linna 25 000, Raasiku valda 14 000 ja Kuusalu valda 10 000 eurot.

Riigikogu kinnitas eelmisel kolmapäeval 2016. aasta riigieelarve, kus 6 450 000 eurot on jagatud niinimetatud poliitilise katuserahana ehk erakondade ettepanekute järgi. Kokku tehakse sel viisil 542 rahaeraldust.
Anija valda on suunanud raha Keskerakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond, IRL ja EKRE. Loksa linna antakse katuseraha tänu Keskerakonnale. Raasiku valda toetavad Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Reformierakond. Kuusalu valda eraldatud summade taga on Reformierakond ja Keskerakond.

Anija vald
Alavere rahvamaja rekonstrueerimiseks tuleb riigieelarvest 20 000 eurot. Anija vallavolikogu esimees ja Alavere ettevõtja Jaanus Kalev ütles, et see summa eraldatakse tänu riigikogu aseesimehele Jüri Ratasele Keskerakonnast – tema vahendas ja toetas. Kavas on korda teha Alavere rahvamaja lavatagused ruumid, kuna praegu pole seal kohta, kus esinejad saaksid riietuda. Jaanus Kalevi sõnul on koos vallavalitsusega arutatud, kui riigi rahast jääb puudu, püütakse leida vallaeelarvest lisaraha.
Kehra Kunstidekool saab muusikainstrumentide renoveerimiseks 5000 eurot. Direktor Ene Kerb rääkis, et see  raha on riigieelarves tänu Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale ja eelkõige Anija osakonna juhile Evely Purrele. Koolil on 3 kontsert- ja 2 kabinetklaverit, kõige uuem neist saadud 25 aastat tagasi. Uut osta on kallis – kõige odavam maksab 40 000 eurot. 5000 euroga saab remontida 1970ndatest aastatest pärit kabinetklaverid. „Ütlen me kooli 200 lapse nimel suur aitäh sotsidest päkapikkudele ja eraldi Evely Purrele,“ lausus direktor.
Kehra gümnaasiumi õueala planeeringu jaoks antava 5000 euroga on seotud Anija volikogu liige Urmo Sitsi IRList ja riigikogu liige Marko Mihkelson. Urmo Sitsi selgitas, et selle rahaga toetatakse MTÜ Kehra Kooli Vilistlased ja kooli juhtkonna algatust.
Kehra laste mänguväljakutele atraktsioonide ostmiseks ja rajamiseks aitas 5000 eurot saada EKRE. Vallavanem Arvi Karotam rääkis, et vallavalitsusega võtsid ühendust EKREsse kuuluvad riigikogu saadikud Harjumaalt ja uurisid, kuhu oleks raha vaja. Kuna lapsevanemad on soovinud, et just väiksematele lastele võiks olla rohkem õues mängimise võimalusi, tehakse selle summa eest mänguväljakutele juurde mõned pisematele lastele mõeldud atraktsioonid.

Loksa linn

Loksa muusikakoolile 25 000 eurot.
Loksa muusikakoolile 25 000 eurot.

Loksa muusikakooli renoveerimiseks annab riik 25 000 eurot, selle vajadust käis Keskerakonnast valitud riigikoguliikmetele selgitamas linnapea, erakonna Harjumaa organisatsiooni juht Värner Lootsmann. Remontida on vaja linna kultuurikeskuse teist korrust, kus tegutseb muusikakool. Abilinnapea Andres Kaskla sõnul selle rahaga veel kogu korrust korda ei tee, aga osaliselt küll.

Raasiku vald

Pikavere lasteaiale-algkoolile 14 000 eurot.
Pikavere lasteaiale-algkoolile 14 000 eurot.

Pikavere lasteaia-algkooli katuse jaoks on riigieelarves 9000 eurot, selle summa eest seisis Sotsiaaldemokraatlik Erakond. Kooli hoolekogu juht Alice Suurkuusk ütles, et eelkõige tuleb tänada vallavanemat Raivo Uukkivi, kes sotsiaaldemokraadina seda rahavajadust vahendas. Hoolekogu juht tõdes, et mõisahoones asuva koolimaja katus sajab läbi, ehkki vallaeelarvesse peaks olema kavandatud katuse jaoks 45 000 eurot, sellega korda ei tee, kokku kulub üle 60 000 euro. Riigilt saadav summa aitab oluliselt ja lootus on saada Pikavere mõisale uus katus.
Pikavere lasteaiale-algkoolile on ka teine summa – Reformierakonna abiga saadakse muusikainventari soetamiseks 5000 eurot. Hoolekogu juht märkis, et seegi summa tuli üllatusena. Riigikogu liige Andre Sepp, kes elab Arukülas, helistas ja küsis, millele oleks raha vaja. See raha kasutatakse koolile helitehnika soetamiseks.

Kuusalu vald
MTÜd Laurentsiuse Selts toetatakse 5000 euroga pastori ja keelemehe Eduard Ahrensi mälestussamba rajamiseks. Laurentsiuse Seltsi juht Sulev Valdmaa teatas, et see summa antakse tänu Reformierakonnale. Kokku on vaja Kuusalu vana pastoraadi ette rajatava mälestussamba jaoks umbes 50 000 eurot. Eelmisel aastal eraldati riigilt 5000 eurot tänu IRLile, kui lisada tänavune summa ja annetustest kogutud ligi 5000 eurot, saab tema hinnangul lisaks sellele, et paigaldatud on samba sokkel, hakata astuma järgmisi praktilisi samme.
Et MTÜle Virve Külaselts on riigieelarves 5000 eurot külaplatsi väljaehitamiseks, oli seltsi eestvedajatele üllatus ning ei osatud kindlalt öelda, kellele tuleks selle eest tänulik olla. Külaplatsile plaanitakse laululava koos katusealusega, raha läheks vaja ka pinkide ja välikäimla jaoks. Kokku kuluks selleks esialgse hinnangu järgi üle 20 000 euro, arvas külaseltsi juhatuse liige Ene Velström.
Riigikogu materjalidest selgus, et Virve külaplatsile tuli raha tänu Keskerakonnale.

Eelmine artikkelKuusalu Rattaklubi noored Wattbike´il
Järgmine artikkelAnija Maadlusklubi korraldas esimese võistluse