Põhja-Eesti suurimad elektritarbijad on Harjumaa kodukliendid

2492

 Taavi Pungas, Eesti Energia kodukliendi ärijuht energiamüügis

Eesti Energia koduklientide tarbimisharjumused näitavad, et Harjumaa kodukliendid on käesoleva aasta jooksul tarbinud kokku 255 GWh elektrit, mida on rohkem kui üheski teises Eesti maakonnas. Nutikas  tarbimine  võimaldaks koduse    energiatarbimise    kulusid   vähendada   kuni   10   protsenti.
Harjumaa     keskmise     kodu­kliendi kuine tarbimine on ligikaudu 259 kWh, mis on suurem Eesti enamike maakondade tarbimisest, jäädes  alla  vaid  Pärnumaa  koduklientide kuisele tarbimisele. Praegu kasutab suur hulk Harju klientidest erinevaid mooduseid tarbimiskulude vähendamiseks. Praegused tehnilised uuendused annavad koduklientidele võimaluse saada veel nutikamaks ja säästlikumaks tarbijaks.
Ligi pooled Harjumaa kodudest on valinud energiatarbimise reguleerimiseks ööpäevaringselt sama elektrihinna asemel öö ja päeva erisusega hinna või tunnipõhise hinna, mis sõltub börsihinna muutustest. Sellised valikud on kasulikud juhul, kui tarbija igapäevatoimetusi iseloomustab kindel muster –väiksem päevane elektritarbimine või põhjalikum huvi börsihindade pideva muutuse vastu.
Kindlasti leidub Harjumaal ka ekstreemsemat energiasäästu viljelevaid  tarbijaid, kes lähtuvad põhimõttest, et odavaim elekter on tarbimata elekter, ning püüavad sellest tulenevalt võimalikult vähe elektriseadmeid kasutada. See võib olla küll tulemuslik, kuid kahtlemata   pole   tarbijale   mugav.
Kuigi suurim energiakulu on kodudes küttesüsteemid ja veevärk, kasutame paratamatult ka elektriseadmeid. Selleks, et elektrikuludelt säästa, ei pea palju ette võtma – piisab mõningate harjumuste muutmisest. Pesumasina kasutamine madalamal temperatuuril, toasoojuse vähendamine kraadi võrra või mittetöötavate elektriseadmete eemaldamine vooluvõrgust on mõned näited nippidest, mille abil oma tarbimist teadlikult säästlikumaks kujundada.
Nutikateks abivahenditeks elektritarbimise jälgimisel on näiteks Eesti Energia mobiiliäpp ja e-teeninduse tarbimisgraafik, mis võimaldavad elektritarbimist tunni täpsusega jälgida ja selle põhjal oma tarbimisharjumuste muutuste mõju näha.
Lisaks saab veebilehel energia.ee/kokkuhoid kiirelt ka oma kodu energiaprofiili paika panna ning selle põhjal näha kasulikke energiasäästusoovitusi.

Eelmine artikkelRaasiku valla suvespordipäeva korraldab Aruküla
Järgmine artikkelPOLITSEIKROONIKA