Pikva uues peomajas esinevad koos staaridega kohalikud laululapsed

7439
Pikva peomaja on kujundanud omanik oma maitse järgi.

„TARVO REE on ehe näide inimesest, kes teeb oma unistused teoks,“ ütleb lauluõpetaja HELI KARU, kelle õpilaste unistuste täitumisele püüab Pikva peomaja omanik samuti kaasa aidata.

Noored lauljad KEIJO-JOHANN NORDEN, LIIS ÕUNPUU, CARMEN KAALO ja ELIS LOOS koos MAARJA-LIIS ILUSA, oma lauluõpetaja HELI KARU (taga) ning peomaja omaniku TARVO REE ja tema abikaasa KAIRE REEGA.
Noored lauljad KEIJO-JOHANN NORDEN, LIIS ÕUNPUU, CARMEN KAALO ja ELIS LOOS koos MAARJA-LIIS ILUSA, oma lauluõpetaja HELI KARU (taga) ning peomaja omaniku TARVO REE ja tema abikaasa KAIRE REEGA.

„Mulle helistatakse linnast, et teil esineb koos Tõnis Mäega veel keegi, kes ta on. Või siis: kes on Carmen Kaalo, kes laulab koos Maarja-Liisiga,“ muigab pisut üle kuu aja tagasi Pikva külas endises viljakuivatis Vana-Tõlla Peomaja avanud ettevõtja Tarvo Ree.
Helistajad ei tule selle peale, et Eesti tuntud lauljatega esinevad koos kohalikud laululapsed. Tarvo Ree on võtnud endale südameasjaks kohalikke noori lauluhuvilisi tutvustada ka laiemale publikule ning anda noortele võimalus esineda ühel kontserdil koos tuntud lauljatega.
„Nägin üht videot, kus Ivetta Uustalu laulis oma tütrega. See oli nii võrratu, et helistasin Heli Karule ja küsisin – kas saaks nii, et kui meile tuleb esinema mõni täht, laulavad ka kohalikud lapsed,“ ütleb Tarvo Ree.
Muusikaõpetaja Heli Karu oli kohe nõus ning Vana-Tõlla Peomaja avamisel 13. novembril esinesid seal Alen Veziko kõrval ka tema õpilased Liis Õunpuu ja Elis Loos Raasikult. Pärast seda on Pikval olnud veel kaks avalikku kontserti ja mõned kinnised peod. Neil on esinenud Courmet Duo, Tanja ja Swingers ning teised. Viimati käis Vana-Tõlla Peomajas laulmas Nele-Liis Vaiksoo, kelle saatebändis olid teiste seas Olav Ehala ja Lembit Saarsalu, möödunud laupäeval esines Vana-Tõlla Peomajas Maarja-Liis. Kõigil õhtutel on seal laulnud ka Heli laulustuudio noored lauljad, peale Raasiku neidude veel Kristi Traagel, Keijo-Johann Norden ja Carmen Kaalo Anija vallast.
„Olen püüdnud arvestada Tarvo sooviga, et esineksid just kohalikud lapsed ning esialgu valinud need, kellel on rohkem esinemiskogemusi, näiteks Liis ja Elis andsid suvel koos neli täispikka kontserti,“ lausub Heli Karu.
Ta lisab, et tuntud lauljad on lapsi väga kiitnud ning olnud rahul, et saavad koos esineda: „Ka lapsed lähevad sinna laulma suure heameelega. Need kontserdid annavad palju esinemiskogemusi, nad saavad nautida head muusikat ning veeta aega mõnusas seltskonnas.“
Tarvo Ree kinnitusel jaganud Eesti tuntuim saksofonimängija Lembit Saarsalu kõige rohkem kiidusõnu Liis Õunpuu kohta. Raasiku noor laulja tunnistab, et esimesel korral oli nii uhkes kohas laulmise ees veidi hirm, kuid vastuvõtt oli soe ning nüüd ta naudib seal esinemist: „Publik vaatab meid algul küll eestlastlikult umbusklikult, et lapsed tulevad laulma, aga kui oleme ära esinenud, on mõned päris sillas.“
Ta lisab, et tuntud lauljate ees mingit suurt aukartust nad ei tunne pigem on nad seal nagu kolleegid.
Heli Karu ütleb, et temalt on mitu korda küsitud, kas neile makstakse selle eest, et nad käivad Pikval esinemas: „Ei, milleks seda vaja? See on meile võimalus esineda ning Tarvo Ree võiks jätta meid ju kutsumata, siis seda võimalust lihtsalt poleks.“
Need, kes sattuvad Vana-Tõlla Peomajja esimest korda, on enamasti väga üllatunud. Vanast korralikult restaureeritud maakividest hoone on seest väga suursugune – lagedes massiivsed lühtrid, peeglitega sambad, seintel vanad maalid, ümmargused lauad, mis on kaetud toolidega samast riidest linadega, värvilised vitraažaknad. Kõik on omaniku enda maitse järgi tehtud.
Peomaja omanik tõdeb, et Eestis pole enam eriti kohti, kuhu naised saaksid minna õhtukleitides ning mehed frakis või smokingus: „Käisime hiljuti Estonia teatris. Lausa uskumatu, aga pool saali oli purjus soomlasi täis.“
Ta märgib, et vanaaja inimesena mäletab aega, mil kõrtsu ilma lipsuta mehi ei lastud. Tema ise võtab igal Vana-Tõlla Peomaja kontserdil külalisi vastu frakis.
„Üks naine tuli esimest korda siia miniseelikus. Hiljem ütles, et pidi silmad peast häbenema. Kaks meeserahvast ostsid endale siia tulemiseks ülikonna,“ jutustab ta.
Omaniku soov on vähemalt kord kuus korraldada peomajas üks avalik kontsert. Esinejad valib ta alati ise oma muusikalise maitse järgi. See tähendab, et näiteks Meie Meest seal kuulda ei saa, küll aga on uueks aastaks kokku lepitud Ott Leplandi, Smilersi ja Tanel Padari kontserdid.
Piletid on tavapärasest kontserdipiletist kallimad, kuna publik istub laudade taga ning neile pakutakse kohapeal valmistatud õhtusööki.

Eelmine artikkelOÜ Neio tegi 20le perele pakid
Järgmine artikkelJuubelit tähistanud Mistra-Autex algatas Raasiku kooli noore õpetaja stipendiumi