Pikva kabeli juures on tegutsenud vandaalid

2578
Pikva kabel ja kellatorn.

Lõhutud on kabeli infotahvel, pink ning murtud sisse kellatorni.

Vandaalitsemise avastas laupäeval, 9. augustil kohalik elanik Salme Söönurm.
„Lõhutud oli kellatorni lukk, tabalukk oli katki lõigatud, kabeli ees asunud metalljalgadega pink oli sõidetud autoga puruks ning klaasiga kaetud infostend pikali. Sealsamas olid näha ka autojäljed,“ rääkis Salme Söönurm.
Varem hooldas ta kokkuleppel omanikuga kabelit ja selle ümbrust, kuid viimasel kahel aastal pole Pikval enam jumalateenistusi toimunud ning Salme Söönurm käib kabeli juures harva, enne lõhkumiste avastamist sattus sinna viimati umbes kuu aega varem.
9. augustil helistas ta kohe kabeli ja Pikva mõisa omanikule Mika Oravale, kes teatas juhtunust politseile. Politsei käis kohal, algatatud on uurimine.
„Huvitav on, et sisse ei murtud mitte kabelisse, vaid kellatorni. Olen kuulnud külajuttu, et siin lähedal oli sünnipäevapidu ning purjuspäi taheti minna kellasid helistama,“ ütles Mika Orava.
Ta oletas, et ilmselt ei tulnud kabeli juurde sõitnud joobes juht auto valitsemisega toime ning sõitis seetõttu vastu infotahvlit ja kabeli ees seisnud pinki: „Tõenäoliselt sõideti ka auto korralikult puruks, kabeli eest leiti autotükke.“
Mõisaomanikul on palve – kui keegi teab midagi kabeli juures laamendanud inimesest või seltskonnast, võiks sellest teada anda politsei vihjetelefonil või kohalikule konstaablile.
„Pikval on küll naabrivalve, kuid naaber ei taha naabri peale kaevata. On kurb, kui soovid teha midagi head, tuleb keegi ja lõhub kõik ära,“ sõnas Mika Orava.

Eelmine artikkelRaasiku FC Joker Väikese Karika poolfinaali ei pääsenud
Järgmine artikkelSPORDIUUDISED