Pikaverre plaanitakse lasteaed-algkooli

1000

Sel teisipäeval arutab Raasiku volikogu eelnõud Pikavere põhikooli muutmise kohta lasteaed-algkooliks.

Vallavalitsuse kultuuri- ja haridusspetsialist Ardo Niinre selgitas Sõnumitoojale, et vallavalitsus esitas volikogule vastava eelnõu, kuna valla aastate 2008-2013 arengukavas on kirjas Pikavere põhikooli reorganiseerimine lasteaed-algkooliks. Põhjusena on arengukavas kirjas õpilaste arvu prognoositav vähenemine. Arengukava järgi tuleb kool reorganiseerida 6-klassiliseks algkooliks alates 2010/2011. õppeaastast. Lasteaia liitrühm on kavas moodustada kooli juurde 2010. aasta algusest.

Kas Pikaverre peaks jääma kuue- või neljaklassiline algkool, on Ardo Niinre sõnul veel lahtine.

„Vallavalitsuses jäi klassikomplektide arv otsustamata. Algkoolis ei ole klasside arv piiratud, algkool võib olla ühe, kahe ja enama klassiga. Peame kaaluma ning volikogu ei otsusta seda ilmselt veel  kohe. Tõenäoliselt hakkavad Pikavere kooli küsimust arutama ka volikogu komisjonid ning hoolekogu liikmed ja lapsevanemad saavad sõna sekka öelda. Mina püüan volikogule esitada ka erinevate variantide rahalised tähendused,“ ütles kultuuri- ja haridusspetsialist.

Sel nädalal hakkab vallavalitsus küsima ettevõtetelt vähempakkumisi Pikavere koolihoonesse lasteaiaruumide ehitamiseks. Lasteaiarühmad tulevad kahte ruumi mõisahoone esimesel korrusel. Ümberehitama hakatakse suvel, lasteaiarühm on plaanis avada järgmise aasta alguses.

Pikavere kooli juurde lasteaia liitrühma on kavas vastu võtta maksimaalselt kakskümmend 2-7-aastast last.

Kuni 2010. aasta sügiseni jääb rühm Raasiku lasteaia Oravake filiaaliks, siis on kavas Pikavere põhikool reorganiseerida lasteaed-algkooliks.

Eelmine artikkelXXXIX Kloostriturniiri mälumäng
Järgmine artikkelOÜ Koduaken aknad valmivad Härmakosus