Pikavere mõis saab uue katuse juuni lõpuks

1711
Osa mõisahoone katuseplekist oli pühapäevaks, 8. maiks maha võetud ja kilega kaetud. Uus plekk-katus tuleb ilmastikuoludele vastupidavam.

Välja vahetatakse kogu plekk-katus.

Alates möödunud nädalast toimetavad Raasiku vallas Pikavere mõisa katusel ehitajad. Katust paigaldab OÜ Liiwimaa Katusemeister, kes plaanib tööd lõpetada jaanipäevaks, ametlik tööde lõpetamise aeg on juuni lõpus.
Pikavere mõis on kasutusel külakeskuse, algkooli, lasteaia ja raamatukoguna ning katuse remonti on pikisilmi oodatud, kuna see on olnud kaua üsna kehvas seisukorras – läbi tilgub nii vihma- kui lumesulamisvesi.
Möödunud nädalal võeti esimene osa katuseplekist maha ning kaeti kilega. Külaelanikud on kauaoodatud ning mitu korda edasi lükkunud remondi üle rõõmsad, kuid muretsevad, ega katuseehitus pooleli jää, kuna EASi rahastustaotlusele pole veel vastust, see peaks selguma lähiajal. Remondiks on kogunud raha Mallavere-Pikavere külaselts heategevuslike külaturgude ja Kaltsumaaniatega, riigieel­arvest saadi poliitilise katuserahana 9000 eurot. Ehitaja küsib aga töö eest koos käibemaksuga ligi 45 000 eurot.
Vallavanem Raivo Uukkivi kinnitas, et remont mingil juhul pooleli ei jää, EASi toetus on tagavaravariant: „Remondiraha on eel­arves olemas ning kui saame EASist toetust, jääb see lihtsalt üle.”
Ta lausus, et katusevahetusega ei kannatanud enam oodata: „Välja vahetatakse kõik vana plekk ning seekord tehakse seda füüsikareegleid arvestades. Tööde käigus tuleb kindlasti üllatusi, sest pikalt läbi jooksnud kohtadel on vaja kohendada ka puitkonstruktsiooni.”
Pikavere katuse probleem sai alguse selle ehitamisest 1990ndate aastate lõpus. Katuse alla ei pannud ehitajad aluskilet ning vesi ei saanud kusagilt ära joosta. Lumerohketel talvedel hakkas katusele kogunenud lumi sulama, äärtes jäätuma ning vett üles lükkama.

Eelmine artikkelKui on plaan võtta kutsikat
Järgmine artikkelKuusalus oli 23. rattaralli