Pikavere koolitunnid hakkavad toimuma ajutiselt õues

1156

Raasiku valla Pikavere lasteaia-algkooli hoolekogu on arutanud, et 2 nädalat sügisel ja kevadel võiks õppetöö toimuda mõisapargis.

Pikavere 4klassilise kooli hoolekogu ning juhtkond on otsustanud, et sügisel ning kevadel tuleks pikendada laste õuesolekuaega.
„Sügisel oleks see mõnus harjumisaeg, et mitte kohe tuimalt koolipinki istuda ja nina õpikusse suruda. Saame seda endale lubada, kuna lapsi on vähe. Suurtes koolides oleks seda raske ellu viia,” rääkis direktor Helju Kadakas.
Ta lisas, et õues hakkavad õppima kõik klassid, siseruumid jäävad samuti kasutusse, et kolida õppetunnid sinna halva ilma korral, käia söömas ning tualetis.
Direktor märkis, et peab veel täpsustama, mis teemad jäävad õuesõppe perioodi, kuid kevadel saaks olla näiteks aiamaal: „Kindlasti midagi õppimata ei jää, kuid paljusid teemasid on just vahvam õppida õuetegevuste kaudu.”
Hoolekogu on teinud ettepaneku muuta ka hinnete panemise korda. Kui praegu saavad õpilased tunnistused 4 korda õppeaastas, siis sügisest on lähitulevikus jagada tunnistusi kaks korda aastas ehk enne jõule ja juunis. See muudatus aitaks direktori sõnul vähendada õpilastel stressi.
Alates möödunud õppeaastast muudeti Pikaveres vahetundide pikkust. Keset päeva on pikk õuevahetund, mis koos söögiajaga kestab tund aega. Direktori sõnul on see muudatus end õigustanud ning sellega on plaanis jätkata ka tuleval õppeaastal.
Koolipäev algab Pikaveres tasuta hommikupudruga ning uuest õppeaastast alustab eelkool. MTÜ Pikavere Mõis maksab 1. klassi minejatele ranitsatoetust.
Sügisel jätkavad Pikaveres ka liitklassid – koos õpivad 1. ja 4. ning 2. ja 3. klass. Kuna õpilaste arv kasvab, avaldas direktor lootust, et järgmisel sügisel saab ühe liitklassi lahku lüüa.

Eelmine artikkelPOLITSEIKROONIKA
Järgmine artikkelJUHAN TOBIAS – Kolga vallakirjutajast politseijuhiks