Pikavere kooli direktor HELJU KADAKAS on matemaatika tööraamatu kaasautor

1920
HELJU KADAKAS ise uue tööraamatuga väga rahule ei jäänud, kuid lausus, et lapsed on rahul ja rõõmsad.

Lotte-teemaline matemaatika tööraamat on mõeldud 1. klassile ning kasutusel ka Pikavere koolis.

Pikavere lasteaia-algkooli direktor, klassi- ja matemaatikaõpetaja, Harju aasta õpetaja Helju Kadakas oli tööraamatu autor esimest korda ning tunnistab, et kuigi lapsed on tulemusega väga rahul ja elevil, kui näevad kaanel tuttavat nime, ta edaspidi enam sellises koostamises osaleda ei tahaks.
Kunstnike Heiki Ernitsa ja Janno Põldma loodud koeratüdruku Lotte matemaatika tööraamatute esimene osa jõudis koolidesse augusti lõpus, 2. osa käesoleva aasta alguses. Ülesanded panid kokku Helju Kadakas ja tema sõbranna, Albu kooli õpetaja Mare Kabel, keda on tunnustatud Järvamaa aasta klassiõpetaja tiitliga.
Helju Kadakas rääkis, et tööraamatu koostamine oli keeruline, kuid kasulik kogemus: „Tõsi, lõpptulemusega ma ise väga rahul ei ole. Ei osanud arvestada, kui palju on koostamisel piiranguid, palju materjali jäi välja ning esimeses osas lipsas trükis sisse palju vigu.”
Ta sõnas, et hakkas materjali kokku koguma mitu aastat tagasi: „Varem mul sellise tööga kokkupuudet polnud, olin teinud mõisakoolide töölehti. Üksi oleks ka raske, kuid istusime kaasautoriga suvel minu juures, vahel lausa kümme tundi korraga, ja arutasime iga asja põhjalikult läbi. Mõtlesime, mida meie tahaksime, et õpikus oleks, kui klassi ette läheme.”
Ülesanded, mis tööraamatusse ei mahtunud, pannakse üles veebilehele ning õpetaja lausus, et ülesannete koostamine tuli kasuks igas mõttes: „Tunnis peab olema nii nuputamist kui käelist tegevust, samas tekstide mõistmist ning õpetatav olema seotud teiste ainetega.”
Lotte-töövihikuid on tal plaanis kasutada Pikaveres ka edaspidi: „Mu eelis on, et saan õpilasi abistada ja nõustada nende ülesannete lahendamisel. Sageli on ju nii, et õpiku autor on mõelnud ühte, õpetaja saab ülesandest aru aga hoopis teisiti.”
Ta kinnitas, et Lotte on laste hulgas praegu veel väga populaarne, kuid usub, et ka selle teema aeg läheb millalgi mööda.

Eelmine artikkelHC Kehra kaotas Põlva Servitile
Järgmine artikkelKRISTI RAAVA ja koer Rosin käivad Alavere koolis lapsi õpetamas