Perearst ELLEN KAMENIK lahkus Kuusalust kontserdiga

2392
Aastalõpukontserdi publik saatis ELLEN KAMENIKU Kuusalu perearstitöölt välismaale.

ELLEN KAMENIK tuli Kuusallu tööle 4 kuuks, jäi 1,5 aastaks.

Reede, 30. detsembri õhtul oli Kuusalu rahvamaja saal puupüsti publikut täis – esines Ella Stone, kodanikunimega Ellen Kamenik, kes lõpetas perearstitöö Kuusalu tervisekeskuses.
Aastalõpukontserdil „Maailm samme täis” kuulasid teda sõbrad-tuttavad üle Eesti, kuid peamiselt Kuusalu valla rahvas. Kontserdi korraldamisele panid õla alla kohalikud ettevõtjad.
Ellen Kamenik lausus, ta oli väga üllatunud ja tänulik, et kuulajaid oli väga palju: „Korraldasin kontserdi, et tänada ning anda häid emotsioone. Teadsin kolleegide, sõprade ja sugulaste tulekut, aga nii suurt osalejate arvu tõesti ette ei arvanud. On jäänud mulje, et Kuusalu elanikud on aktiivsed üritustel käijad. Siinne kultuurielu on päris rikas.”
Tallinlanna Ellen Kamenik tuli Kuusallu tööle Olga Kalda asendusarstiks 2015. aasta septembris. Ta sõlmis tervise­ametiga lepingu aasta lõpuni, 4 kuuks. Kuusalust lahkub ta aga poolteist aastat hiljem.
Ta lausus, et kui tööle asus, polnud uut arsti silmapiiril: „Kolleegid ja töökoht meeldisid, seega läks lepingu pikendamine märkamatult. Kuna olin aga ammu planeerinud väikest täiendust välismaal ja võtta rohkem aega loominguga tegelemiseks, lepingu pikendamist kauem edasi lükata ei tahtnud.”
Kuusalust võtab ta kaasa positiivsed muljed: „Meie riigi meditsiinisüsteemi vead annavad valusamalt tunda esmatasandimeditsiinis, see heidab varju positiivsusele. Kuusalu mured on samad, mis mujal Eestis. Olles kursis Eesti Perearstide Seltsi tänamatult suure ja raske tööga võidelda poliit-tuuleveskitega, mis tihti peremeditsiinitöötajad ja patsiendid tähtsuselt viimasele reale asetab, näen, et mured on igas paigas sarnased.”
Ta sõnas, et elanike arv ühe perearstikeskuse piirkonna kohta on Eestis igal pool liiga suur: „Haigekassa praeguste ressursside eest ei saa kvaliteetselt ega normaalse tempoga töötada. See teeb iga meediku meele mõruks. Head kolleegid, tänulikud ja mõistvad patsiendid aitavad motivatsiooni hoida. Siinsed kolleegid on väga toredad ja tublid, suurte kogemustega.”
Oma suure hobiga, laulmisega jäi tal Kuusalus töötamise ajal vähe aega: „Kuusalus oli esinemisi kolm-neli, rohkem on olnud ülesastumisi Tallinnas ja Lõuna-Eestis.”
Perearstiks olemise ajal elas ta tervisekeskuse kõrval korteris, mida hoolega remontis ja kaunistas: „Jäi mulje, et korter vajab vaid veidi kõpitsemist. Siis selgus, et küttekolded ei tööta ja vanad tapeedid hakkasid koos hallituse ja poole seinaga maha kukkuma. Selgus, et pisikesest tapeedivahetusest abi pole. Vald korteri omanikuna tegi osad suuremad tööd, ülejäänu tegin sõprade ja kohalike abimeeste nõul ja jõul. Viimase aasta jooksul oli korter juba väga kodune.”