Pensionäride algatus – pangakontori ruumidesse Loksale bussiootekoht

977

Kolgaküla elanik NELLI LUME saatis oma küla pensionäride nimel Loksa linnapeale kirja.

Nelli Lume Kolgakülast kirjutas kohe, kui sai teada uudisest, et Swedbank sulgeb 1. aprillist Loksa kontori uksed, Loksa linnapeale Värner Lootsmannile kirja palvega, et vabanevaid ruume ei antaks järgmisele firmale rendile, vaid tehtaks sinna bussijaam.

„See pole ainult meie küla elanike mure, Loksale sõidavad poodi ka Turbuneeme, Hara, Vihasoo, Murksi ja Parksi ning paljude teiste külade inimesed. Poed on ju külades järjest kinni pandud. Loksal on väga raske oma kompsudega bussi oodata, võiks olla istepinkidega koht ruumis sees,” selgitas Nelli Lume Sõnumitoojale.

„Kirjutasin, et esimese Eesti Vabariigi ajal kinkis Loksa tellisetehas materjali ja Loksa rahva jaoks ehitati bussijaam. Kui Eesti uuesti iseseisvus, hakati kasu teenimiseks bussijaama ruume välja rentima. Majas sees enam bussi oodata ei saa. Väljas on paar pinki, aga needki on lõhutud ja kõik nendele ei mahu.
Pole kohta, kus olla soojas ja varjul ning saaks istuda. Olen paar korda oodanud Konsumis, aga seal ei ole pinke ning ei taha ka teistel ees seista. Pambud on käe otsas, ka neid pole kusagile panna.”

Ta rääkis, et mõni päev pärast kirja saatmist helistati linnavalitsusest ja küsiti, kes konkreetselt veel soovivad bussijaama. Öeldi, kui oleks suurema hulga inimeste soov, siis ehk võiks arutada.

„Minust ei ole allkirjade kogujat ega külades käijat, kuigi olen kindel, et paljud külainimesed soovivad sama,” sõnas Nelli Lume. „Kui pangabuss hakkab Loksal käima, on ka linnarahval vaja kohta, kus oodata.”

Loksa linnapea Värner Lootsmann kommenteeris, et hoone kuulub küll Loksa linnale, kuid kontoriruumidest bussijaama tegemine pole nii lihtne: „Kui külade inimestel on vaja kusagil olla, siis peaks selle korraldama Kuusalu vallavalitsusega. Loksa linna elanikud tulevad bussi peale soojadest kodudest, neid see ei puuduta.”

Väitele, et ka Loksa inimestel tuleb hakata kusagil seisma ja pangabussi ootama, vastas linnapea, et pangabussi kohta ei ole veel pangaga lepingut sõlmitud, aega on kaks ja pool kuud: „Küllap Loksa linn lahendab pangabussi ootamise küsimuse. Panga ruumide rendileping on üles öeldud. Bussijaama tegemise ettepanek võiks olla üks idee, kuidas neid ruume kasutada. Selge see, et probleem on olemas, eriti talvel. Ka linnavalitsuse majja tullakse istuma ja bussi ootama. Aga tahaks teada, kes need kõik on, kes soovivad bussijaama.”

Eelmine artikkelRaske liiklusõnnetus
Järgmine artikkelPärispea seltsimaja avamispeol esines „Eesti talendi” võitnud lehepillimängija